ionut valcea

bec la bord

19 posts in this topic

salut la toata lumea,am si eu o problema ,de ieri sa aprins un bec la bord este galben un cerc ca un soare si are semnul exclamarii in mijloc,stie cineva care este cauza si ce reprezinta?multumesc la toata lumea

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut la toata lumea,am si eu o problema ,de ieri sa aprins un bec la bord este galben un cerc ca un soare si are semnul exclamarii in mijloc,stie cineva care este cauza si ce reprezinta?multumesc la toata lumea

Bec ars...verifica becurile!

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezi bec urile de la frana ,stanga sau dreapta

Edited by lik2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceeasi problema cu becul din bord o am si eu,am verificat si nu sunt arse,cand apas pedala de frana dispare,ce poate fi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate fi NORMAL :) Asa se intampla la masinile pana in 2000. Stai linistit, totul functioneaza normal (citeste manualul ca sa te convingi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este foarte normal becul/indicatorul din bord. Face parte din sistemul care verifica daca ai becuri arse. Daca ai bec ars nu se mai stinge la apasarea franei.

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru lamuriri.Unde pot gasi o carte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stimati colegi am o mica problema:Am schimbat cauciucurile ptr.iarna si s-a rupt un prezon,stie cineva daca se schimba greu ,de cat este(M14?) mentionez ca am jante cu 4 prezoane.Astept cu nerabdare ceva idei de la cei experimentati si nu numai.Cu multumiri(am uitat sa spun ca este la roata din fata dreapta,pot sa merg iarna asta daca nu-l schimb?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De costat, costa 15 lei, si il poti lua de la mine maine incepand cu ora 9:00. Nu stiu ce legatura are cu becurile la bord insa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-o fi aprins becul de prezon rupt ...

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum putem lua legatura pentru prezon?Chestia cu becul din bord e alta mancare de peste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum putem lua legatura pentru prezon?Chestia cu becul din bord e alta mancare de peste.

Păi, din moment ce şi-a scris ce şi-a scris la semnătură, ce nu-i clar? ;D

Marius Daniel, s-au montat deja senzori pe prezoane? Urmează actuatorul care-l strânge automat la loc, dacă senzorul simte că e destrâns? ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

DESTRANS???????????????????????????

Păi, din moment ce şi-a scris ce şi-a scris la semnătură, ce nu-i clar? ;D

Marius Daniel, s-au montat deja senzori pe prezoane? Urmează actuatorul care-l strânge automat la loc, dacă senzorul simte că e destrâns? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Destrans = un termen "mecanicesc" pentru DESFACUT

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK!

Destrans = un termen "mecanicesc" pentru DESFACUT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now