sas marius

achizitionare volvo s60d5

4 posts in this topic

buna numele meu este marius si am si eu cateva intrebari pt cei cunoscatori de volvo.sunt sigur ca ati mai fost abordati cu probleme de genu acesta.As vrea sa-mi spuneti si mie ce inseamna volvo s60d5 nu sunt ff cunoscator in acest aspect decat ca e cea mai sigura masina dar pe langa asta as vrea sa stiu costurile la intretinere,piese ,probleme obosnuite care pot aparea,consum si alte informatii de genu acesta care pot sa ma convinga sa-mi cumpar masina aswra,eu am gasit una la un pret bun 6500E din 2004 150km.

astept sfaturile vostre.multumesc pt atentie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit!

Aii gasesti cateva

Edited by lik2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

As vrea sa-mi spuneti si mie ce inseamna volvo s60d5 nu sunt ff cunoscator in acest aspect decat ca e cea mai sigura masina dar pe langa asta as vrea sa stiu costurile la intretinere,piese ,probleme obosnuite care pot aparea,consum si alte informatii de genu acesta care pot sa ma convinga sa-mi cumpar masina aswra,eu am gasit una la un pret bun 6500E din 2004 150km.

astept sfaturile vostre.multumesc pt atentie

salutare,

inseamna ca are motor turbodiesel cu 5 cilindri de 2.4l si 163CP; consum intre 4,5 si 6,5l%extraurban, 8-10%urban(depinde de oras ;) ).

primele costuri la care te va supune vor fi asigurarea si impozitul, proportionale cu capacitatea cilindrica.

un schimb de ulei de motor adecvat (7L x >50lei) si filtre totalizeaza cam 200E, dar nu le faci la fiecare 5000km..

probleme frecvent intalnite: afisajul bordului dar se poate repara fara inlocuire, frana parcare(saboti spate) ; mai vezi pe forum la sectiunea dedicata cam ce se repeta.

Nu se strica asa usor daca e bine intretinuta, ofera siguranta si confort, e silentioasa pentru categoria ei.

Pretul tine de multe altele, stare tehnica, dotari, disponibilitatea financiara a prprietarului etc..

Bafta, sa faci o alegere buna!

Edited by Andreos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometrajul nu e real. Masina ar in jur de 250000 km. Asa cum ti s-a spus fa-i un istoric la reprezentanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now