contdezactivat

Gaura/gauri

3 posts in this topic

Salutare

Zilele trecute s-a rupt cablul de acceleratie... o distractie costisitoare tinand cont ca se gaseste numai pe original.

In fine, am rezolvat printr-o ingenuozitate tipic romaneasca (laudabila si reprobabila in acelasi timp :D ) dar m-am uitat mai atent prin zona, acuzand in trecut zgomot exterior excesiv si praf in habitaclu...

Cu ocazia asta am descoperit ca am o ditamai gaura in panoul de foc... asta nu e o problema, doar lipseste o garnitura/etansare de la cablul de ambreiaj.

Problema cea mai mare este o gaura din podea, de forma dreptunghiulara, situata undeva sub pedala de acceleratie... pe acolo cred ca intra apa la greu.

Retin ca acum ceva ani, am gasit un plastic sub pedala de acceleratie, care actiona ca opritor pentru marime mare la incaltaminte dar l-am scos afara (ma incomoda :P ) dar din ce retin era prins in ceva mastic sau banda dubla.

Intrebarea intrebatoare e: ce ar trebui sa vina sub pedala de acceleratie, de forma drteptunghiulara? O fi chestia aia care am aruncato... sau?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai in general acolo se gaseste o bucatica de plastic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E limitatorul de acceleratie. Si eu am. E o chestie din fier cu o gaura in mijloc unde sa baga un surub, pentru a limita acceleratia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now