08awe

Eolys 176 sau Inffineum

15 posts in this topic

Ma pregatesc pentru completarea aditivului in filtru de particule. Am gasit la diversi comercianti produsul EOLYS 176, dar am intalnit si cazuri cand mi s-a spus ca acest cod nu se mai gaseste, iar inlocuitorul lui este un produs denumit INFFINEUM. Masina pentru care caut produsul e un S40, 1,6D, 110CP, an 2007.

Mentionez ca in timp ce Eolys-ul l-am gasit la preturi incepand de la 650 lei bidon de 3l+kit, Inffineum-ul lam gasit la 450lei/bidon de 3l+kit. Daca cineva este mai documentat va rog o recomandare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai multe detalii poti gasi aici sau aici

Share this post


Link to post
Share on other sites

din cate am mai vazut pe alte forumuri cam mare pretul la eolys si deasemenea din citite infineum ar fi mai bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se mai gaseste Eolys 176,fabrica franceza Rhodia nu-l mai fabrica. Acum este INFINEUM F7995,un produs mult mai bun calitativ la pretul de 450.00 lei / 3 litri +kit de incarcare. Comercializez aditivi si filtre de particule din 2009. comenzi la 0722.375253 livrare prin curierat in 24-48 ore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

era cineva aici pe forum care vindea eolys. Oare despre cine e vb?

Edited by Midnight Caller
Scriem si noi complet romaneste ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kit refill DPF VOLVO ORIGINAL 100 E

(nu ai ce sa faci cu 3 litri, rezervorul are 1,8 iar urmatoarea completare se face dupa 120 TKM)

post-263-0-67641200-1331586256_thumb.jpgpost-263-0-02947300-1331586286_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate dupa codul de pe bidon nu-l veti gasi... Codul corect este 1161752 si costa in jur de 600RON :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce fac plinul cu aditiv necesita un tester? Adica o resetare, ceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap... Trebuie resetat counter-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ultima daca cand am fost in reprezentanta mi-au spus ca nivelul aditivului este la 10 din 15 (n-am inteles de ce valoarea de maxin e 15). De atunci am mai parcurs cel mult 1500 km. Oare e necesar sa pun aditiv in conditiile in care nu ajung la tester in urmatoarea perioada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

15/15 e ca si cum ai spune 20/20, sau 10/10, sau 100/100 :)

E pur si simplu un mod de a imparti cantitatea, in loc sa zici "3 sferturi", spui "4 cincimi" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate dupa codul de pe bidon nu-l veti gasi... Codul corect este 1161752 si costa in jur de 600RON :(

Codul de pe bidon este corect, asta este codul aditivului.

1161752 este codul Kitului complet de refill (care include aditivul), care de altfel se vede pe cutia de carton.

Kitul din poze este de vanzare, pentru cei interesati, pret 100 Euro.Original

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now