tanar_dragutz

Intalnire la malul marii

307 posts in this topic

:headbang: o tura

Acu' oi fi io ne-dus la biserica, insa n-am inteles mare lucru din ce-ai zis....

Ce insemna : "manastirile din Tl Cocos si Celic dere" . Retine ca io lucrez in constanta, insa nu sint localnic. Explica si tu corect ce vrei sa spui si nu mai folosi limbaj de messenger !

Ce-am inteles : vrei sa ne duci la minastiri cu inca alte 4 masini sa facem un gratar. Ok ! Da' care dracu' sint minastirile alea si pe unde sint ?! Hai ca te dau o tura ! :smile:

Tinar esti, fii si dragut !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate tu stii ce sint minastirile alea, zi ! Daca zici te dau si pe tine o tura ! Sa stiu si io ce-i zic nevestii-mi...vin, nu vin acasa in weekendul ala...

Numa' la ture' va e mintea ! :smile:

Sa-mi dati un ceai fierbinte , nu s-a gindit niciunul.... :)

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iuli , nu m-ai nimerit cu manastirile .Numai la manastiri nu ma mai duceam? Dar la ture da. :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io sint fan minastiri ! Cum le prind , cum intru-n ele ! Minastirea de la cheia sughita cind afla ca vin p-acolo...(cred ca stii cine-o anunta : minastirea suzana care e la 15 km inainte..)

Noi mergem la gratar, sefu ! Alea 4 masini or fi de la protectia consumatorului, de merg la minastiri. Mergem si noi cu ei, sa vedem daca minastirea e de maici sau de taici. :smile:

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inainte de toate `vb` si `bn `eu zic ca sunt abrevieri si nu messenger cum te exprimi tu, `Tl` vine de la Tulcea ca sa fiu mai explicit iti pot face un desen sau te poti uita pe o harta si sa afli, daca tu nu poti intelege din ce am zis eu asta nu este strict problema mea, nici `io` cum spui tu nu sunt usa de biserica am spus sa iesim sa ne plimbam si sa vizitam eventual sa iasa si un gratar daca doreste cineva ... In mare ca sa fiu pe intelesul tau sa ne intalnim cati mai multi posesori de volvo ca asta spune si topicul si sa ne simtim bine. Dragut sunt cu cine merita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SI CUM SE CHEAMA MINASTIRILE ALEA ? ("Tl Cocos si Celic dere" - sa intreb de astea ?) UNDE se afla ? CUM ajung acolo ?

Fa un desen ca sint timpit . Da niste coordonate, niste indicatii ceva.

Cu mine , sigur o sa fii dragut ! Tu vrei sa venim sau numai te dai mare ? Io zic ca vrei sa venim. Io vin daca ma lamuresti unde sint minastirile astea si cum se numesc SI DACA NU SINTETI COCALARI (adica NU ascultati manele) . O tura, daca vrei, tot te dau io....ca stiu ca-ti place !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cocos 6 km de Niculitel treci prin Tulcea inspre Issacea si CELIC DERE 30 km de Tulcea si o tura o poti da pe sotia ta . PS: nu mai nimerit cu manelele sincer ....si nu inteleg cu ce sa ma dau mare tl vine de la judetul TULCEA in acel judet sunt manastirile.

Edited by tanar_dragutz

Share this post


Link to post
Share on other sites

adica aici, nu ?

Unde , cind ne intilnim sa plecam inr-acolo ?

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da acolo, eu am zis in week end ul din data de 10-11 martie ...sa speram ca prindem si zile frumoase poate ne strangem mai multi in astea 2 saptamani celelalte 4 masini sunt prieteni de ai mei nu opc ul:))

Edited by tanar_dragutz

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA, insa trebuie sa stabilim cum ne intilnim.

pune si tu un telefon. AL meu este 0726717961, neagu iulian.

Io tare-as vrea sa mergem impreuna, sa facem o coloana....(io merg la urma, daca ma voi putea tine dupa voi)

de exemplu, e doar o propunere : ne intilnim la 09.00 in parcarea aqua-magic....

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incantat eu sunt Florin 0726 675 992 ne intalnim undeva gen parcare city mall dar toti care vor sa vina sa imi lase un mesaj sau sa se anunte aici ...Da ar fii frumos sa fim cati mai multi.Acum am vazut ca ai pus si aqua oriunde nu conteaza oricum ne anuntam prin telefon

Edited by tanar_dragutz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok , deci ramii tu organizator, da ? io sper ca vor mai veni si altii, va astept !

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK hai ca ma fac eu maestru de ceremonii deci cei care vor sa mearga la manastirile Celic dere si Cocos din judetul Tulcea pe data de 10 11 martie sa ia legatura cu mine la 0726 675 992 sau sa imi lase aici un mesaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic : sunt stupefiat de cat de rau a ajuns dulcea noastra limba româna... nu tu subiect si predicat, ori semne de punctuatie, abrevieri fara rost, de nu mai intelegi nimic. Hai sa pastram nivelul, draga Florin, aici e totusi Volov-club !

On topic : felicitari pentru initiativa, chiar daca e vorba de Tulcea si nu de Constanta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu credeam ca e volvo club poate am nimerit pe alt site sau esti tu pe alt forum, daca nu intelegi abrevierile i-a un indreptar poate te ajuta la ceva la toate colturile se gasesc cei care `dau din gura` asa ca daca ai de gand sa vi poti doar sa o spui nu sa gasesti alte comentarii si sa intri in polemici cu alti. Ptr cultura ta generala o propozitie nu trebuie sa aibe si subiect dar tine de gramatica asta asa ca daca esti on topic spui ce ai de spus nu te mai lua in gura cu alti useri. Si mersi frumos ptr aprecieri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iuli,daca eram acasa veneam numai sa vad cum reuseai tu sa te ti in coada coloanei :))

Daca tot ajungi la Tulcea,nu rata o saramura la restaurant Select.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga tanar_dragut, pe aici nu vorbim cu "luat in gura". Si ultima ta postare din pacate ii da dreptate lui mariusdaniel. Nivelul limbii romane scrise pe acest forum coboara vertiginos. Nu trebuie sa fii toba de gramatica, doar sa respecti niste reguli de bun simt si care-s la mintea cocosului. Dar si forumul asta e o oglinda a societatii in care traim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca esti si membru de onoare lasa comentarile si treci pe subiectul topicului...lasa sa fiu eu agramat si voi cu multa carte ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tanar_dragutz-am rugamintea sa cobori tonul si sa respecti regulile acestei comunitati si cu atat mai mult pe membrii ei,daca doresti sa faci parte din ea!

Pe viitor trecem la sanctiuni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cunosc pe cineva la restaurantul/hotelul select din tulcea (http://www.calypsosrl.ro/ro/index.html). Mi s-a recomandat de multa lume pentru mincarea excelenta (mai ales cea bazata pe peste).

Intrebare : mergem in acel weekend (10-11 martie) la tulcea si raminem o noapte acolo ? Pot vorbi acolo sa rezerv ceva si poate obtin pret mai mic de 44 euro pe camera dubla.

Ar trebui sa stiu cine si citi vor acest lucru....(macar de principiu)

@tanar_dragutz, ai sa vezi ca toti oamenii de pe acest forum sint niste interlocutori excelenti, niste oameni cu care ti-ar face placere sa-ti petreci un w/e.

Hai sa ne dam unii, altora sansa sa verificam lucrul asta ! Pace !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga tanar_dragut, pe aici nu vorbim cu "luat in gura". Si ultima ta postare din pacate ii da dreptate lui mariusdaniel. Nivelul limbii romane scrise pe acest forum coboara vertiginos. Nu trebuie sa fii toba de gramatica, doar sa respecti niste reguli de bun simt si care-s la mintea cocosului. Dar si forumul asta e o oglinda a societatii in care traim. :smile:

era vorba de dat din gura nu de luat in gura si de altfel voi sunteti aia culti si vad ca primesc si amenintari deja de la vita:)) stati linistiti ca nu mai ma complic sa va mai raspund ...vita poti sa imi dai si ban daca ai placerea.... ca vad ca aici conteaza cine e mai vechi nu cine are dreptate

Draga tanar_dragut, pe aici nu vorbim cu "luat in gura". Si ultima ta postare din pacate ii da dreptate lui mariusdaniel. Nivelul limbii romane scrise pe acest forum coboara vertiginos. Nu trebuie sa fii toba de gramatica, doar sa respecti niste reguli de bun simt si care-s la mintea cocosului. Dar si forumul asta e o oglinda a societatii in care traim. :smile:

era vorba de dat din gura nu de luat in gura si de altfel voi sunteti aia culti si vad ca primesc si amenintari deja de la vita:)) stati linistiti ca nu mai ma complic sa va mai raspund ...vita poti sa imi dai si ban daca ai placerea.... ca vad ca aici conteaza cine e mai vechi nu cine are dreptate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic : sunt stupefiat de cat de rau a ajuns dulcea noastra limba româna... nu tu subiect si predicat, ori semne de punctuatie, abrevieri fara rost, de nu mai intelegi nimic. Hai sa pastram nivelul, draga Florin, aici e totusi Volov-club !

On topic : felicitari pentru initiativa, chiar daca e vorba de Tulcea si nu de Constanta !

Marius, in loc sa agiti apele, mai bine te-ai trece prezent pentru aceasta intalnire si asa ar fi toti impacati ;D ;D ;D

ps: Marius, ti-ai ratat cariera, profesor trebuia sa te faci :P :P :P, daca nu, macar moderator!!!

Poate ajung si eu, poate :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu cat mai multi cu atat mai bine iulirx pe cei care nu au bani de hotel ii cazam la manastire vorbim cu maicutele sa le faca si o masa ceva:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now