agr350r

Diverse componente caroserie V50 Vs. S40

58 posts in this topic

Nu sunt doar din plastic. Geamul e de sticla! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ,de sticla iar oglinda reflexiva de buna calitate si reglaje de asemenea.Poti pune si becuri de 55W dar depinde cit le folosesti.Poti merge si fara faza scurta la viteze de 50-60 fara probleme.(practic vorbesc).

Costul sa tot fie 4,5 sute bucata,nu?

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

4,5 sute de ce? Lei?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretul e doar 170 lei bucata. Problema e instalatia lipsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

orig de noi sau sh?

Coloana electrica exista pe toate modelele scoase fara proiectoare. Trebuie doar butonul din tabloul de comanda, capacele de plastic si nush ce adaptat din soft!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi noute. Sunt tyc. Originale sunt hella parca. Tot aia. Sunt beton la banii astia. :) Nu merita sh pentru ca sunt matuite. Si nici la pret nu cred ca e mare diferenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine ma poate ajuta si pe mine cu asta? Cine are cont....este vorba despre eleronul mult vizat pentru s40-ul meu :smile:

http://www.ebay.com/...=item337e20ccf2

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea,mergi pe alea rotunde partial(adica alea de V).Arata mai ok si cine stie poate bat si mai bine ;)

Gata! Am montat mult visatele proiectoare de V50 puse pe S40 :D ...

post-695-0-73210200-1404143750_thumb.jpg

post-695-0-53087800-1404143767_thumb.jpg

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo mai Danut!

Da' le-ai montat tu sau ti le-a montat altcineva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata! Am montat mult visatele proiectoare de V50 puse pe S40 :D ...

Acum sa te vedem cat de mult le folosesti...

Sau o sa mergi cu pozitie si proiectoare ? :)

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

carcotas esti mah :P ... me :D

Nu, doar in caz de nevoie, mai exact cand este ceata :smile: ... sper sa dea si randament! Iar ca investitie, da, ai avut dreptate, te costa prea mult pentru ce ofera! Dar mi-am facut pofta :D

Acum, caut sa cumpar un eleron ori tip banda ori ca al lui Ramonel :smile:

post-695-0-61881800-1404146325_thumb.jpg

post-695-0-29688100-1404146326_thumb.jpg

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebare, proiectoarele de pe masinile din UK, sunt si ele orientate pentru pozitia lor de mers, sau sunt standard?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebare: :)

Merge pusa sigla R-Design pe grila fata s40 2004? Sau sunt facute pentru cele de dupa 2007 (cu facelift)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata! Am montat mult visatele proiectoare de V50 puse pe S40 :D ...

Si sunt diferente in afara de cele estetice?Arata mai bine dar si vad mai bine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul, ma indoiesc sincer sa vada mai bine ca alea rotunde...dar sa vedem ce zice Dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu am intalnit pana acum, la nici o masina, ca proiectoarele de ceata sa-si faca treaba pe timp de ceata (indiferent de bec halogen/xenon, alb sau galben). Si pot spune ca am mers cu masini premium, noi, pe timp de ceata, iar proiectoarele erau zero, cum de altfel sunt si la al meu S60, cu xenon de 3000k (galben), sunt fix zeroooooo pe timp de ceata si fix zerooooo in restul timpului, ca nu le aprind.

Scuze de off topic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta am cam constatar si eu ca nu fac mare lucru proiectoarele ... dar as fi suparat daca nu le aveam :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, neavand xenon pe far, si doar niste becuri "obosite", proiectorul pare a fi o lumina suplimentara (cel putin eu vad diferenta cand le aprind)! Probabil conteaza si tipul de bec, probabil conteaza si cum le reglezi sa "bata", probabil conteaza si sticla proiectorului, sa fie cat se poate de clara.

Acum ramane de vazut ce diferenta imi ofera pe timp de ceata aceasta lumina galbena :smile:

In mare, a fost un moft care mi l-am dorit :D:P ... si, eu zic ca arata mai frumos un S40 cu proiectoare de V50, acum deh, nu este un detaliu care te da pe spate, dar eu sunt un tip mai tipicar de fel :D:P

Sunt facute dupa bara facelift, nu o sa ti se potriveasca.

Multumesc :(

Edited by agr350r
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

...In mare, a fost un moft care mi l-am dorit :D:P ... si, eu zic ca arata mai frumos un S40 cu proiectoare de V50, acum deh, nu este un detaliu care te da pe spate, dar eu sunt un tip mai tipicar de fel :D:P

...

Pai, acum ma intelegi si pe mine ca pun totul pe original? Tot un moft!

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu voi dar si eu vad diferenta cu proiectoarele de ceatza mai ales cand ninge in plus cred ca ele sunt mai mult facute sa te vada altii pe ceata decat sa vezi tu. K na se cheama proiectoare si nu faruri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt interesat sa cumpar pentru un S40 II din 2007 de 1.6D protectia termica care vine deasupra DPF-ului ?

Doar capacul nu si protectia longitudinala.post-5061-0-23586700-1406729852_thumb.jp

Edited by Dan Untea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now