Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest VS

cumpar 460 / 850 - cu AC

5 posts in this topic

Tot respectul pentru acest site si pentru utilizatorii lui.

Ma tot gandesc sa-mi cumpar primul meu Volvo si as incepe cu un 460 sau un 850. Ce ziceti, aveti ceva bun pentru mine ? (NUMAI CU AER CONDITIONAT).

Astept ofertele voastre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Personal iti recomand 850. Nu e asa mare diferenta de pret fata de 440/460 insa confortul e cu totul altul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

850 sigur - prietenii stiu de ce :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

850 clar. Mare la interior, portbagaj imens, tinuta de drum buna, fiabilitatea proverbiala inca exista si....... rapid. Evita 2.0 benzina aspirat. Prea mic motorul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca si tu un 850............ ;).........daca gasesti una mai slabuta, sa zicem 2,5, non turbo cu 10 valve [asa e a-l meu] are consum putin mai mic decat fiarele imediat urmatoare, desi la un T5 senzatia e putin mai ok ::).....dar oricum ai alege un 850 e f ok........de ex al meu e din 96 si ma folosesc de orice ocazie sa i-l conduc.....e superb sa poti face acest lucru.......la dotari......SIPS, ABS, TRACS[ e o placere sa il simti la zapada, ] trebuie sa te chinui sa i-l faci sa derapeze],airbag frontal si lateral pt ambii pasageri fata,incalzire oglinzi laterale, incalzire scaune fata si SPATE ,ambele scaune fata reglabile in inaltime,scaune spate si dreapta fata rabatabile pt a putea introduce linistit obiecte pana la 3 m lungime si sa ai totusi capota spate inchisa :D[ma refer la estate], volan reglabil in inaltime si adancime, dublu climatronic automat si manual, la mine cutia fiind automata ; i-mi plac combinatiile pe care le pot face cu schimbatorul plus pachetul de iarna care shimba ordinea vitezelor pt a te ajuta pe zapada, mai e switch-ul economic si sport, tempomat ....si totul functioneaza ca la carte......detaliile ,finisajele sunt ok si cu ochii unui suedez.....asa ca hai incearca-l si daca dai de un 850 intretinut ia-l............vei fi multumit 100 la 100 ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites