alexpopeystar68

Cheie faramata

91 posts in this topic

A fost forțată cu lama de cuter apoi lipita cu picătura. ...iar cipul lipit cu silicon. ...

Se taie usor cu cuterul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca omul are degete sa tasteze si sa explice cum a facut, iti dai seama ca e usor. :):D

Sent from my Nokia 3310i

using Tapatalk

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e vorba de degete , nu ma gandesc la ele , ma gandesc sa se taie usor ca sa nu iasa prea urat taietura sa se vada urat dupa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaiiiiii la mine se vede chiar asa urat??....FARA BOMFAIER....suntem niste domni si lucram delicat....nu....:)....trebuie doar multa rabdare si atentie ...la unghii...:) iar pt placa telecomenzii se polizeaza sau pileste placa pina cade perfect in carcasa telecomenzii noi(s60/xc90),apoi se reface cablajul in aer

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am cheie originala la s60 asa , dar nu se mai inchide\deschide lama ... si vreau sa o repar..

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci ma repet.....daca fortezi cu lama de cuter prin apasare nu ca.....la bomfaier.....se deschide......e adevarat ca si eu tastez acum cu trei degete dar asta e partea a doua... :smile:

la tine este super simplu cumperi lama noua netaiata....4-6 usd apoi o tai la fel cum e a ta si cand o bagi in acel locas,unde se afla si un arc mai dai o spira inapoi sa fie armata cheia....si e ca noua...cu conditia ca piesa de plastic pe care pui lama si o armezi, sa nu fie rupta

Edited by mikaita

Share this post


Link to post
Share on other sites

da , saptamana viitoare poate ma apuc de treaba , multumesc de sfaturi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

am incercat pe o cheie de test cu cutterul pana mi-a venit rau si degeaba , am deschis-o tot cu bomfaierul si nu ma risc la cheia mea , de curiozitate , cat costa o cheie la volvo noua ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca 150-200 euro.....fără tva....

Edited by mikaita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andrei, poti lua doar un cap de cheie "china", ca ala nu este lipit si muti lama si cip-ul din a ta.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andrei, poti lua doar un cap de cheie "china", ca ala nu este lipit si muti lama si cip-ul din a ta.

Stiu am vazut , dar la cheie chiar nu ma mai bag ca domnul tata a zis ca pot sa fac ce vreau cu masina dar sa nu umblu la cheie :)) , si o las asa ... iti povestesc eu
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu am vazut , dar la cheie chiar nu ma mai bag ca domnul tata a zis ca pot sa fac ce vreau cu masina dar sa nu umblu la cheie :smile:)

Adica o poti si dezmembra? Sau o faci R? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai la cutit e macelarie curata! :evil6:

Edited by alexpopeystar68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica o poti si dezmembra? Sau o faci R? :smile:)

De dezmembrat nu , dar sa o fac R cu siguranta :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare! Am si eu o intrebare, sper sa nu fie chiar prosteasca. Si eu am un v40 cumparat relativ recent si am o singura cheie si o singura telecomanda iar nu de mult vazusem pe OLX o cheie model 2003 tip briceag originala (folosita de la o alta masina/din dezmembrari/gasita:))) )Intrebarea este: Daca eu cumpar o cheie originala, schimb lama si o fac dupa cheia mea, nu pot reprograma acel cip dupa cipul din cheia mea sau sa programez masina sa citeasca cipul din cheia aceea, la fel si cu telecomanda? Am intrebat pe cineva si a zis ca este plauzibil, ma gandesc ca poate stiti voi mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now