stefanutzzz

schimbare lumini bord

53 posts in this topic

asa am luat masina . si ca echipare are cam de toate in afara de navigatie scaune incalzite si trapa. in rest am jante pe 17 ZAURAK SILVER BRIGH

post-3179-0-93644000-1315089489_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

frumoase,mi se pare k acest model de jante monteaza casa volvo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta este de inceput. trebuie sa pozitionez mai bine acele . dar in mare sunt multumit de cum arata luminile

post-3179-0-51471700-1316342857_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut stefanutz volanul e original sau lai schimbat dupa ce ai cumparat masina,,,mi se pare k doar modelele R-design au volanul sportiv !!!

frumoase,mi se pare k acest model de jante monteaza casa volvo ....

Draga Cristian, te-a rugat si webmaster-ul, te rog si eu, in simpla calitate de membru, ca si tine, sa tii cont de regulament. Adica, sa scrii corect româneste. Fara prescurtari si corect gramatical. Pe cât posibil. Intelege ca aceasta comunitate e una mai "altfel", asa ca si pretentiile sunt mai mari. In rest, continutul postarilor tale e in regula. Dar da rau la staiful Volvo-Club stilul lingvistic abordat.

Iti multumesc pentru intelegere si iti doresc bun-venit pe forum. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga Cristian, te-a rugat si webmaster-ul, te rog si eu, in simpla calitate de membru, ca si tine, sa tii cont de regulament. Adica, sa scrii corect româneste. Fara prescurtari si corect gramatical. Pe cât posibil. Intelege ca aceasta comunitate e una mai "altfel", asa ca si pretentiile sunt mai mari. In rest, continutul postarilor tale e in regula. Dar da rau la staiful Volvo-Club stilul lingvistic abordat.

Iti multumesc pentru intelegere si iti doresc bun-venit pe forum. :smile:

ok sefu am sa ma straduiesc mai mult,,,, :hello:

asta este de inceput. trebuie sa pozitionez mai bine acele . dar in mare sunt multumit de cum arata luminile

si pana la urma ai sters doar sticla pe retro??sau ai schimbat led-urile,iti mai ramane displayul mic care e un pic mai dificil de scos protectia de plastic verde (dar nu imposibil)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da am scos decat verdele de pe spate . si am schimbat si ledurile la blocul de lumini . am pus 3 leduri pe un soclu de bec si lumineaza superb o sa revin cu poze. dar ma poti ajuta cu niste sfaturi cum se desfac butoanele de la plafoniera ca nu am gasit. am vazut ca plafoniera se desface ca are niste clipsuri , dar nu pot sa desfac butoanele acelea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca este un topic in DYY. Cel cu iluminat interior.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da am scos decat verdele de pe spate . si am schimbat si ledurile la blocul de lumini . am pus 3 leduri pe un soclu de bec si lumineaza superb o sa revin cu poze. dar ma poti ajuta cu niste sfaturi cum se desfac butoanele de la plafoniera ca nu am gasit. am vazut ca plafoniera se desface ca are niste clipsuri , dar nu pot sa desfac butoanele acelea

tu zici plafoniera de unde se aprind luminile in interiorul masini???daca e aia si eu mam chinuit,are un fel de arculet in interiorul butonului nu-mi mai aduc bine aminte caci am facut treaba acum 2 ani :crybaby: ai grija ca acolo pe plafoniera este si semnul ala cu masina are un led in interior care este un senzor (de lumina)cred care iti inegreste dispeyul la casetofon noaptea sa nu il schimbi ca e jale

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu zici plafoniera de unde se aprind luminile in interiorul masini???daca e aia si eu mam chinuit,are un fel de arculet in interiorul butonului nu-mi mai aduc bine aminte caci am facut treaba acum 2 ani :crybaby: ai grija ca acolo pe plafoniera este si semnul ala cu masina are un led in interior care este un senzor (de lumina)cred care iti inegreste dispeyul la casetofon noaptea sa nu il schimbi ca e jale

tin sa te corectez . la mine senzorul de lumina e asta

Folosete si tu litera mare la inceputul unei propozitii,enunt!Multumesc!

post-3179-0-41481300-1316860874_thumb.jp

Edited by Vita_Fresh
Scriere neadecvata

Share this post


Link to post
Share on other sites

e posibil sa fie de la alarma pentru ca a mea nu are alarma!desi are doar butonul negru fara senzorul ala rosu din poza lui stefanut

Folosete si tu litera mare la inceputul unei propozitii,enunt!Multumesc!

Edited by Vita_Fresh
Scriere neadecvata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iexact

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si atunci de ce atunci cand arunc un tricou pe ledul ala dupa 5 secunde se innegreste displayul din bord ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala nu e senzor de lumina, e senzor crepuscular :P

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Am si eu o intrebare! Stie careva de unde pot cumpara becurile care lumineaza tastele de la consola unde se afla telefonul si CD-ul?

Am un XC90 2004. Ma refer la becurile acelea cu soclu de plastic care au un filtru albastru peste ele sa faca lumina verde la taste.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la cea mai apropiata reprezentanta Volvo poti cumpara acele becuri, din pacate nu se gasesc decat pe original .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da am patit ma panichez aicea am o problema am desfacut bordu la un s40 2005 lam pus la loc si nu mai imi stau acele unde trebuie deci leam calibrat dar dupa ce inchid si deschid masina imi pica inapoi sub limita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur mai ai o problema mare, limba romana. :evil5:

Edited by dann
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

la asa ceva se poate schimba beculetul?

asta este la usa din spate la maner unde este butonul pt. 'jamuri'.

post-6070-0-54108000-1389858791_thumb.jp

post-6070-0-22503800-1389858807_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now