Sign in to follow this  
Followers 0
alexpopeystar68

Masina politiei loveste un 307 parcat

7 posts in this topic

cu 15 minute in urma... mergea cu spatele, a trecut razant pe langa un golf si a lovit Peugeotul;

a ambalat si a sters-o curajos pe unde a venit, fara remuscari ... militienii nostri ... aia care ne apara de infractori ... puah ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nu ma pun io cu militia, ce vrei sa nu mai am zile in bucale?

de fapt totul s-a intamplat f repede, mai erau doi cetateni cu drept de vot,

ne-am uitat sa vedem paguba - niste zgarieturi pe bara din spate - ne-am privit

o clipa si asta a fost tot, masina de politie disparuse deja de pe strada, iar apropitarul

peugeotului nu era prin zona .... nici numarul nu i l-am luat, eram stupefiat de

neindemanarea militianului, tanar, blond si cu permis luat de la fratii lui ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este bai, trebuie mers la sectia de care tine cartierul si intrebat ce masina se afla pe strada cutare la ora cutare ! Si trebuie sa ii recunosti !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca au lovit usor o masina, nu e nicio tragedie. Si ei sunt soferi la fel de buni, ca noi toti. Dar sa fuga de la locul cu pricina, asta e incalificabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am un prieten rus cu care joc sah, i-am povestit chestia, a zambit si mi-a povestit si el ce a vazut la Moscova, unde a fost recent : un mercedes a "sters" oglinda unei lada niva, cu geamuri fumurii de nu se vedea nimic de afara (a dat-o jos); din lada au coborat 4(patru) haldai in civil, cu AKM-uri si i-au facut praf mertzanului toate geamurile si toate farurile, iar trecatorii se prapadeau de ras .... asta in plina zi ... eu l-am intrebat daca e real si nu cumva e un film ce mi-a povestit ; mi-a zis ca suntem mici copii si ca in romanica banana e raiul fata de ce se intampla in maica rusia .... asa ca sa nu ne mai vaicarim atata ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0