AdiBurlacescu

Probleme inchidere centralizata!

13 posts in this topic

salut,stima posesorilor VOLVO,sunt nou pe forum asa ca rabdare... :P Sa trec la subiect,am un volvo s40 din 98 2.0i si se inchide foarte greu masina,numai cand sunt foarte aproape de ea se inchide/deschide.(aproape max 2m)Se poate rezolva cumva problema la reprezentanta?am schimbat bateriile din telecomanda. stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai multi au aceiasi problema, inca nu s-a descoperit vinovatul :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la Volvo e problema asta? Am crezut ca numai Octavia mea e "surda" si nu-si aude telecomanda... :offtopic:

Edited by Behu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Curios... A mea simte telecomanda si de la 40-50 de metri. Sa fie alarma de vina ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu se gasecte vinovatul am sa trec la o solutie.....am sa pun alarma aftermarket,asa primesc si 2 chei :smile: (eu am decat una) Are un amic si merge super.

Te rog, mai multă grijă la modul de exprimare!

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu vreau sa mai deschid inca un topic la mine nu stiu ce are dar nu se mai deschide decat usa de la sofer ce pot face .....??nici portbagaju nu se mai deschide dintrodata asa.....ce poate fi??cand sare....sare doar siguranta de la sofer....pe modulul de la alarma si pe telecomanda scrie med 2000.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce sa aiba,probabil e vreo problema pe circuitul masinii.Ceva siguranta sau releu care da comanda celorlalte usi.Nu tare le am cu chestiile electrice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

daca discutia e despre inchidere centralizata , va cer si eu o parere

am un s40/2005 iar usa din dreapta fata nu se deschide de la telecomanda (butonul de blocare nu se ridica)

singura solutie e sa trag di interior de manerul dispozitivului de deschidere si atunci butonul de blocare se ridica pana la jumate, (avand tendinta sa coboare inapoi ca si cum l-ar trage ceva), moment in care pot deschide usa de afara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au mai fost probleme similare cu a ta.Foloseste cu incredere functia ''Search'' a forumului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

daca discutia e despre inchidere centralizata , va cer si eu o parere

am un s40/2005 iar usa din dreapta fata nu se deschide de la telecomanda (butonul de blocare nu se ridica)

singura solutie e sa trag di interior de manerul dispozitivului de deschidere si atunci butonul de blocare se ridica pana la jumate, (avand tendinta sa coboare inapoi ca si cum l-ar trage ceva), moment in care pot deschide usa de afara

salut si eu am avut aceeasi problema cu o usa de pe spate.Am dat cu putin spray degresant adica spray din ala multifunctional (WD-40) si sa si-a revenit.Am deschis usa si acolo unde e mecanismul de inchidere al usii e un pic de spatiu cat sa poti da cu spray,in acelasi timp inchizi si deschizi usa.Sper sa iti remediezi problema,la mine a mers.Stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

problema e ca inainte de a mi se bloca toate usile inafara de cea de la sofer nu sareau cum trebuie sigurantele adica dadea sa se deschida se miscau da nu reusa motorasu ala sa o ridice detot ....cateodata se deschidea cateodata nu .....eu precizez ca am dat jos tot panou de sigurante al masinii pentru ca aveam probleme cu aeroterma de atunci nu se mai deschide nici o usa inclusiv portbagaju....dar nu cred ca e de la sigurante adica din moment ce aia de la sofer functioneaza .....inseamna ca nu are treba cu sigurantele nu??? habar nu am .....nu cred ca are fiecare usa siguranta separata ar fi culmea ....sau o avea 2 sigurante???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca au sigurante separate,daca da sa deschida usa numai ca nu reuseste asta datorita partii mecanice.Ce e ciudat e portbagajul pe care nu il inteleg,ce legatura o avea,oricum e posibil sa fie pe undeva si problema electrica da nu cred.E greu sa imi dau seama ce e daca nu vad masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai inainte dadeau sa sara si nu sareau acum nu mai misca deloc.....inafara de cea de la sofer nu stiu alarma asta o fi originala din fabrica nu cred nici asta....habar nu am ca am gasit din modulu de la alarma cateva fire rupte si izolate nu pot sa imi dau seama cine si cum mama naibii ia mai ramas si fire in plus....!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now