cipilika

Piese Volvo Iasi S40,V40,V50,S60,V70,S80, XC90 0757051090

2,080 posts in this topic

Atunci daca domnul VLP o considera pierderea lui, am sters offtopic-ul.

Carry on.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Prin stergerea discutiei consider ca denaturezi adevarul.Te rog lasa sa se vada atitudinea lui initiala si cum s-a ajuns la aceste discutii.

Inainte de a pune poze si deschide subiectul pe forum vanzatorul a fost sunat si raspunsul a fost ca el nu verifica produsele in conditiile in care cerusem explicit ca piesa sa fie in stare buna.

Te inteleg ca iti este prieten dar nu fii partinitor.

Bafta!

P.S. Mai sus scrie ceva de factura si garantei - eu nu am primit,iar pentru a returna piesa si a imi recupera investitia a trebuit sa fac "tam-tam"De aici decizi de a imi asuma pierderea dar voi avea dreptul sa spun CIPILIKA=Tepar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Factura si garantie se acorda LA CERERE. Ai CERUT in mod explicit ? Da copy-paste, cum ai facut si cu PM-ul de mai sus.

Ai CERUT poza si nu ti s-a dat ? Ok, atunci de ce ai comandat produsul pana la urma ? Ti-ai asumat riscul.

Si eu am cerut de la Ionutz_lup timp de 2 saptamani detalii si nici macar nu s-a deranjat sa-mi raspunda. Am trecut mai departe si am luat de la Sarsaila.

Alti dezmembratori nici nu ti-ar mai raspunde la telefon. Daca cipilika e tepar, ailalti cum se numesc ?

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu asa dai factura si garantie - LA CERERE?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu dezmembrez si am acte de provenienta pe piese, pe care le vand NOI.

Nu suporta comparatie.

Pana una-alta ti s-a propus sa ti se restituie INTEGRAL banii (piesa + transport). Ai refuzat, si in acest caz consider discutia incheiata.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar daca achiti prejudiciul - fapta ramane.(sau cel putin asa zice legea)

DECI:

CIPILIKA=TEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, Ciprian! Ai cumva o unitate de clima S60/V70 care nu ai ce face cu ea? Ma intereseaza capacul negru de pe spatele ei, ala care vine prins in consola bordului in 2 suruburi in partea de jos.

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, Ciprian! Ai cumva o unitate de clima S60/V70 care nu ai ce face cu ea? Ma intereseaza capacul negru de pe spatele ei, ala care vine prins in consola bordului in 2 suruburi in partea de jos.

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

din pacate nu am nici una de aruncat....sau care sa nu imi trebuieasca....

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

marfa noua

volvo s40 1996 1.8 benzina cu cablu de km

post-3294-0-39794200-1423068170_thumb.jp

post-3294-0-55187300-1423068171_thumb.jp

post-3294-0-87473000-1423068172_thumb.jp

post-3294-0-85741000-1423068174_thumb.jp

post-3294-0-38772000-1423068176_thumb.jp

post-3294-0-45666900-1423068177_thumb.jp

post-3294-0-64259400-1423068178_thumb.jp

post-3294-0-37200600-1423068180_thumb.jp

post-3294-0-84470900-1423068183_thumb.jp

post-3294-0-28814100-1423068185_thumb.jp

post-3294-0-37826900-1423068186_thumb.jp

post-3294-0-25650700-1423068188_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

VLP-ule eu m-am oferit sa-ti dau banii , vineri la intalnire. Ce nu-ti convine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atitudinea pe care a avut-o vanzatorul nu imi convine.

Cum am spus si mai devreme nu vreau sa stau sa ma rog pentru a recupera banii.

Asa ca:

CIPILKA=TEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci:

In viziunea ta Cipilika= tepar.

Tu nu mai vrei sa-i trimiti nuca inapoi si automat nici banii nu-i mai vrei. Si cu asta se incheie offtopicul, asa-i?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care off-Topic?

Tot ce am scris si voi scrie este stric legat de subiect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care off-Topic?

Tot ce am scris si voi scrie este stric legat de subiect.

Subiectul acestui topic este dezmembrare de Volvo. Asa ca esti OFFTOPIC

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlp, în contextul în care ai declarat răspicat, sus și tare și în mod repetat, că nu te interesează banii, în baza faptului că și tu ai un magazin de piese auto căruia Cipilikă îi este un potențial concurent şi pe fondul încăpăţânării tale de a aplana acest conflict, cum poţi dovedi că nu ai deteriorat tu însuți piesa cumpărată, după ce ţi-a fost livrată, doar pentru a-l putea denigra pe vânzător și/sau pentru a dovedi importanța afișării de imagini cu piesele, la cerere, contând pe faptul că Cipilikă nu are nicio dovadă publică a stării piesei dinaintea livrării?

Vlp, în contextul în care ai declarat răspicat, sus și tare și în mod repetat, că nu te interesează banii, în baza faptului că și tu ai un magazin de piese auto căruia Cipilikă îi este un potențial concurent şi pe fondul încăpăţânării tale de a aplana acest conflict, cum poţi dovedi că nu ai deteriorat tu însuți piesa cumpărată, după ce ţi-a fost livrată, doar pentru a-l putea denigra pe vânzător și/sau pentru a dovedi importanța afișării de imagini cu piesele, la cerere, contând pe faptul că Cipilikă nu are nicio dovadă publică a stării piesei dinaintea livrării?

Vlp, în contextul în care ai declarat răspicat, sus și tare și în mod repetat, că nu te interesează banii, în baza faptului că și tu ai un magazin de piese auto căruia Cipilikă îi este un potențial concurent şi pe fondul încăpăţânării tale de a aplana acest conflict, cum poţi dovedi că nu ai deteriorat tu însuți piesa cumpărată, după ce ţi-a fost livrată, doar pentru a-l putea denigra pe vânzător și/sau pentru a dovedi importanța afișării de imagini cu piesele, la cerere, contând pe faptul că Cipilikă nu are nicio dovadă publică a stării piesei dinaintea livrării?

Vlp, în contextul în care ai declarat răspicat, sus și tare și în mod repetat, că nu te interesează banii, în baza faptului că și tu ai un magazin de piese auto căruia Cipilikă îi este un potențial concurent şi pe fondul încăpăţânării tale de a aplana acest conflict, cum poţi dovedi că nu ai deteriorat tu însuți piesa cumpărată, după ce ţi-a fost livrată, doar pentru a-l putea denigra pe vânzător și/sau pentru a dovedi importanța afișării de imagini cu piesele, la cerere, contând pe faptul că Cipilikă nu are nicio dovadă publică a stării piesei dinaintea livrării?

coletul a fost desfacut si pozele facute de fata cu,curierul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

coletul a fost desfacut si pozele facute de fata cu,curierul.

da, dar lipseste curieru din poze...... :laughing6:

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am uitat sa scriu:

ATENTIE!!!

Nu cumparati de la acest user-vinde produse cu defecte!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atentie!

Eu am cumparat de la acest user si mi-a trimis piese de calitate, la preturi de cola si seminte!

Rog un moderator sa faca curatenie pe aici!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa 83 de pagini in care s-au postat piese si feed-back-uri sunt sigur ca vanzatorul o sa dea faliment acum din cauza unei piese,donez 50£ pagubitului din dorinta de a se termina cacealmaua asta ca doar e forum VOLVO si nu e..

altceva...

Da-mi un pm cu numele complet si ma duc maine si trimit £50.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu este vorba de bani ci de faptul ca am primit un produs defect iar vanzatorul in loc sa isi ceara scuze si sa recunoasca ca a gresit a preferat sa fie arogant si sa se bazeze pe "prietenii" de pe forum.

Ideea este ca acum doar vreau sa ii protejez pe altii sa pateasca acelasi lucru.

Banii ii poti dona pentru o cauza nobila.

Da,am si timp si rabdare sa ma lupt prin orice mijloace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc pentru parerea celorlalti....

eu mi-am invatat lectie si mi-am cerut scuze pentru disconfortul creat.... si te-am sunat azi sa imi trimiti produsul comandat inapoi si sa iti returnez intreaga suma cheltuita. ce pot sa fac mai mult de atat? pana la urma urmei suntem oameni si suntem o comunitate si nu cred ca este normal sa ne scoatem ochii in halul asta....

si cred ca in cei 4 ani de cand sunt printre voi nu am tras tepe...sau mi-am batut joc de careva....

astept piesa cu transportul la mine sa iti returnez intreaga suma.

daca nu vrei sa o trimiti sa imi dai un cont sa iti virez intreaga suma....pentru ca as vrea sa terminam cu acest circ ieftin care nu ne face cinste niciunuia dintre noi.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

la masina asta este etrier dreapta spate in stare buna si sa se potriveasca la v40-ul meu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

la masina asta este etrier dreapta spate in stare buna si sa se potriveasca la v40-ul meu?

sau vandut azi ambele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc pentru parerea celorlalti....

eu mi-am invatat lectie si mi-am cerut scuze pentru disconfortul creat.... si te-am sunat azi sa imi trimiti produsul comandat inapoi si sa iti returnez intreaga suma cheltuita. ce pot sa fac mai mult de atat? pana la urma urmei suntem oameni si suntem o comunitate si nu cred ca este normal sa ne scoatem ochii in halul asta....

si cred ca in cei 4 ani de cand sunt printre voi nu am tras tepe...sau mi-am batut joc de careva....

astept piesa cu transportul la mine sa iti returnez intreaga suma.

daca nu vrei sa o trimiti sa imi dai un cont sa iti virez intreaga suma....pentru ca as vrea sa terminam cu acest circ ieftin care nu ne face cinste niciunuia dintre noi.

Tot vad ca vorbesti de parca imi fai o favoare ca accepti piesa defecta.

Nu reiese de nicaieri niste scuze sa te vad ca iti pare rau.

Este tardiv totusi,daca ai fi avut atitudine pozitiva de cand te-am sunat(inainte de a face povestea publica)acum nu cred ca mai aveam aceste discutii.

Ca sa terminam discutia nu trebuie decat sa iti ceri scuze,sa recunosti ca a fost greseala ta cand ai trimis piesa defecta si mesajul sa ramana scris aici.

Nu vreau banii inapoi,doneaza daca vrei suma pentru cineva care are nevoie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot vad ca vorbesti de parca imi fai o favoare ca accepti piesa defecta.

Nu reiese de nicaieri niste scuze sa te vad ca iti pare rau.

Este tardiv totusi,daca ai fi avut atitudine pozitiva de cand te-am sunat(inainte de a face povestea publica)acum nu cred ca mai aveam aceste discutii.

Ca sa terminam discutia nu trebuie decat sa iti ceri scuze,sa recunosti ca a fost greseala ta cand ai trimis piesa defecta si mesajul sa ramana scris aici.

Nu vreau banii inapoi,doneaza daca vrei suma pentru cineva care are nevoie.

da recunosc ca a fost greseala mea...si vreau sa iti inapoiezi toti bani inapoi...cu tot cu transport

Edited by cipilika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now