cipilika

Piese Volvo Iasi S40,V40,V50,S60,V70,S80, XC90 0757051090

2,080 posts in this topic

Mai bine pune poze si un pret daca vrei sa vinzi marfa ca suntem pe un forum nu pe olx.

VLP-ule tu la cate piese pe care le-ai vandut, ai facut poze?

Din cate stiu eu S40, S60, V70, S80 au aceeasi maciulie la schimbator

post-259-0-12732000-1421786554_thumb.jpg

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine pune poze si un pret daca vrei sa vinzi marfa ca suntem pe un forum nu pe olx.

din cate stiu eu nu este o rusine sa dai un telefon pentru o piesa...eu doar am vrut sa te ajut ca la prima ora a diminetii sa poti primi un raspuns sigur...fara ca eu sa uit...si sa te aman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

toata ziua stau doar la garaj unde nu am net...si seara ajung acasa la net....si uit de tine sigur....pt ca la garaj pregatim comenzile ce le primit telefonic.

Nu te pot ajuta cu net de la mine dar daca tii neaparat am sa iti trimit un stick de date ca sa ai si tu net.

VLP-ule tu la cate piese pe care le-ai vandut, ai facut poze?

Din cate stiu eu S40, S60, V70, S80 au aceeasi maciulie la schimbator

1. Pentru piesele noi am un magazin on-line unde poti gasi poze si o descriere completa a produsului.

2. Pentru piese second hand am pus poze la piesele vandute.

din cate stiu eu nu este o rusine sa dai un telefon pentru o piesa...eu doar am vrut sa te ajut ca la prima ora a diminetii sa poti primi un raspuns sigur...fara ca eu sa uit...si sa te aman.

M-am uitat in ultimile pagini si nu ai dat o singura data raspuns aici doar"suna-ma" sau "da, am piesa - ai PM" oare de ce atata secretomanie ai ceva de ascuns?

A pune poze este OBLIGATORIU conform regulamentului.Nu este asa Alex?sau in apesi pe butonul imi place in calitate de user si nu de moderator?

Edited by vlpvlp06
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dau like pentru ca si eu ii ceream pe forum sau pe messenger piesele si m-a rugat si pe mine sa il sun, din acelasi motiv. Nu are net la garaj, iar tu ca sa vinzi o piesa nu scormonesti intr-un morman de fiare sa te speli de 10 ori pe maini intre 10 comenzi si sa faci ture garaj-casa.

Cum l-am sunat sau i-am dat SMS, a doua zi piesa era la mine. Si daca l-am sunat, mi-a dat poza pe whatsapp pana la urma.

Iar poze a pus mai multe decat toti dezmembratorii la un loc pana acum de cand vinde pe acest forum.

De aceea dau like, chiar daca mi-e "concurent" oarecum.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legat de like ma refeream la postul #1583 care nu stiu ce legatura are cu ce spui tu.

Este riscul meseriei de a cauta,curata face poze etc...banuiesc ca a citit regulamentul inainte de a deschide topicul si stia la ce sa se astepte.

Legat de poze - sunt niste poze pe topicul lui dar generale,nu la ce au cerut diversi(potentiali)clienti.Legat de faptul ca el a pus mai multe decat ceilalti nu ma ajuta cu nimic ba chiar ma intriga ca tu(voi) ca moderator/i nu luati masuri.

Deja suntem mult pe langa subiect dar chiar as vrea sa mutam discutie intr-un topic potrivit in care sa discutam daca chiar avem nevoie de oameni care doar vor sa fac bani pe spatele forumului.(in acelasi timp pot da si exemple pozitive care raspund cu poze si pret ba chiar mai dau si cate un sfat)

- pe care nu i-am vazut la Nationale

- care desi ar sti cum nu dau sfaturi si nici nu scriu altceva decat "suna-ma" sau "ai PM"

Oare sunt iubitori de VOLVO sau doar macelari care vor sa vanda carnea?Avem nevoie de ei pe forum sau ei au nevoie de noi?

Rog split la aceasta discutie intr-o sectiune corespunzatoare.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La postul #1583 nu am da niciun like, te invit sa verifici te rog, e vorba de un eleron de V40 cu care n-am nicio treaba.

Cipilika nu e singurul care nu pune poze. Daca esti bun sa te uiti pe celelalte topicuri de dezmembratori "vechi", o sa vezi ca se intampla acelasi lucru (vezi sandro, ionutz_lup). Daca nu am luat masuri asupra UNUI utilizator, nu avem cum sa luam impotriva altuia.

Pana una-alta cipilika s-a dovedit a fi cel mai serios, avand review-uri pozitive de la aproape 99% dintre cei deserviti (printre care ma numar si eu), si seriozitatea lui cel putin pe mine m-a determinat sa fac un compromis.

Pe de alta parte, daca pe tine te intereseaza o piesa, nu stiu daca e obligat sa puna poza cu ea public, avand in vedere ca pe nimeni altcineva nu intereseaza, si nici nu o recomanda el spre vanzare. Deja devine treaba intre voi, nu ne priveste pe noi. Pozele ti le poate trimite si pe privat, fara sa aglomereze aiurea topicul.

Daca ceilalti moderatori nu sunt de acord, ii voi ruga sa intervina.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La postul #1583 nu am da niciun like, te invit sa verifici te rog, e vorba de un eleron de V40 cu care n-am nicio treaba.

Cipilika nu e singurul care nu pune poze. Daca esti bun sa te uiti pe celelalte topicuri de dezmembratori "vechi", o sa vezi ca se intampla acelasi lucru (vezi sandro, ionutz_lup). Daca nu am luat masuri asupra UNUI utilizator, nu avem cum sa luam impotriva altuia.

Pana una-alta cipilika s-a dovedit a fi cel mai serios, avand review-uri pozitive de la aproape 99% dintre cei deserviti (printre care ma numar si eu), si seriozitatea lui cel putin pe mine m-a determinat sa fac un compromis.

Pe de alta parte, daca pe tine te intereseaza o piesa, nu stiu daca e obligat sa puna poza cu ea public, avand in vedere ca pe nimeni altcineva nu intereseaza, si nici nu o recomanda el spre vanzare. Deja devine treaba intre voi, nu ne priveste pe noi. Pozele ti le poate trimite si pe privat, fara sa aglomereze aiurea topicul.

Daca ceilalti moderatori nu sunt de acord, ii voi ruga sa intervina.

In ultima postare nu m-am referit doar la Cipilika ci la toti care au topicuri de dezmemrari printre care mai sunt si oameni corecti,daca nu punem poze public de ce mai tinem un topic decshis si poate mai sunt si altii intersati de acelasi produs dar nu au scris.(1 persoana o stiu sigur)

Moderarea nu se face pe prietenie si pe compromisuri.

Bafta!

P.S. Jos la postul #1583 scrie "Midnight Caller and cipilika au mulţumit" la mine asa se vede pe laptop

Edited by vlpvlp06

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cu asta sper sa incheiem offtopic-ul. Daca nu esti multumit de ce gasesti aici, poti deschide un topic in care sa explici acest lucru. Suntem deschisi la propuneri decente, constructive si logice

post-3-0-19698200-1421827518_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

In ultima postare nu m-am referit doar la Cipilika ci la toti care au topicuri de dezmemrari printre care mai sunt si oameni corecti,daca nu punem poze public de ce mai tinem un topic decshis si poate mai sunt si altii intersati de acelasi produs dar nu au scris.(1 persoana o stiu sigur)

Moderarea nu se face pe prietenie si pe compromisuri.

Bafta!

P.S. Jos la postul #1583 scrie "Midnight Caller and cipilika au mulţumit" la mine asa se vede pe laptop

Si cu asta sper sa incheiem offtopic-ul. Daca nu esti multumit de ce gasesti aici, poti deschide un topic in care sa explici acest lucru. Suntem deschisi la propuneri decente, constructive si logice

Si la mine apare LIKE :D

post-550-0-58279000-1421829386_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da probabil catre useri normali este altfel numerotarea,la moderatori se includ inclusiv mesajele ascunse de acolo si discrepanta de mesaje/nr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai probabil asa este

On-topic va rog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vă spun eu sigur că aşa este. Mi-am dat seama de acest lucru când eram moderator.

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim de lamurire Heim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu plăcere!

toata ziua stau doar la garaj unde nu am net...si seara ajung acasa la net....[...]

Cipilika, este ora 11:33 (AM) şi tu eşti on-line. De ce?! Spuneai că nu vei avea acces la internet. Uite că ai! Edited by HEIMÐALLR
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am fost foarte multumit de colaborarea cu el! A fost prompt si corect! Haionul a fost putin ciobit la transport iar el s a oferit sa mi trimita altul pana la solutionarea problemei cu fan courier!!

Am platit 300 lei pe un haion de v70 in conditiile in care in alte parti se vinde cu 200E.

Mai are rost sa zicem despre casa pt acei copii?

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, pentru carcotasi, de aici apare compromisul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu bre,din ce ai scris aici:

"seriozitatea lui cel putin pe mine m-a determinat sa fac un compromis."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seriozitatea lui se poate referi la orice, nu doar la vandut piese din dezmembrari :smile:

E om de cuvant, nu vinde ciurucuri, daca zice ca a doua zi e piesa la tine, apai a doua zi e piesa la tine.

Parca ai deschis un topic unde sa discutam chestiuni de genul ?

Peste 1h stergem tot offtopic-ul.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comandat alternator,primit , montat raport calitate pret foarte bun vanzator serios !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ohohoooo.....da cata scandal pe aici....

1. vlpvlp06 nu am pe stoc schimbatorul tau...si oricum am vazut ca ai gasit la marian la buzau..

2.HEIMÐALLR mai nou trebuie sa cer aprobare sa merg acasa....si daca cumva ajung la net....trebuie sa cer permisiunea sa fiu on-line?

3.Brava daca nu se rozolva nimic cu hayonul sa ma anunt sa trimit altul...

4.Midnight Caller multumesc de recomandari...si chiar ma bucur ca unii apreciaza efortul nostru.....chiar daca nu suntem perfecti... trebuie sa va ganditi ca suntem doar 2 oameni la garaj si pana la urma urmelor ....nu suntem perfecti....mai gresim si noi....cine nu munceste nu greseste.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnu Ciprian am primit Hu 605 si ma declar multumit :headbang: .

post-224-0-09000700-1421904527_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am inteles ce ai nevoie...vreau sa ma suni ca sa alegem exact ce ai nevoie ca sa nu ma pui sa fac o mie de poze

Salut!

Pai daca ai inteles de ce am nevoie, de ce trebuie sa te sun sa iti mai spun de ce am nevoie?! Vroiam sa stiu daca le ai si la ce pret. Pe de alta parte inteleg ca nu erau piese valoroase si ca nu ai timp.

Eu am mai cumparat de la tine si a fost ok, mi-ai trimis poze obiective la niste jante care ma interesau cand ti-am cerut, deci pot sa zic ca esti serios!

Eu unul prefer sa vad poze cat mai detaliate cu produsul care ma intereseaza, pentru ca fiecare apreciaza in mod propriu starea unui obiect. Mie Imi place sa vad ce cumpar!

Vorba aceea o poza face cat o mie de cuvinte.

Ca sa fiu si ontopic:

Ai bara spate antiruliu pentru s/v40 de 16 mm ? Nu vreau poze doar pretul.

Multumesc!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Pai daca ai inteles de ce am nevoie, de ce trebuie sa te sun sa iti mai spun de ce am nevoie?! Vroiam sa stiu daca le ai si la ce pret. Pe de alta parte inteleg ca nu erau piese valoroase si ca nu ai timp.

Eu am mai cumparat de la tine si a fost ok, mi-ai trimis poze obiective la niste jante care ma interesau cand ti-am cerut, deci pot sa zic ca esti serios!

Eu unul prefer sa vad poze cat mai detaliate cu produsul care ma intereseaza, pentru ca fiecare apreciaza in mod propriu starea unui obiect. Mie Imi place sa vad ce cumpar!

Vorba aceea o poza face cat o mie de cuvinte.

Ca sa fiu si ontopic:

Ai bara spate antiruliu pentru s/v40 de 16 mm ? Nu vreau poze doar pretul.

Multumesc!

alea nu te costau nimic pt ca sunt nimicuri pt mine..dar eu nu va inteleg dece este asa greu sa comunici verbal in zilele noastre cand toti avem mii de minute...

bara pt spate sau fata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cipilika: omul a scris "bara antiruliu spate" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cipilika: omul a scris "bara antiruliu spate" :smile:

da buna dimineata acum am vazut si eu......multumesc de atentionare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now