kta-volvoS40

il vreau...merita? S40 2.0D

48 posts in this topic

Va salut baieti si fete...

Care ma ajuta si pe mine cu un sfat?...

merge nu merge , merita nu merita , la ce sa fiu atent si pe ce sa pun accent..?

http://www.autovit.ro/volvo-s40-C20697976.html

asta e masina pe care o vreau :D (daca se poate spune asa) , dar oare e reala ... voi cei care deja aveti asa ceva ce imi puteti spune despre ea...asa din prima vizualizare a anuntului ce ar putea ascunde si care ar fi pretul real al ei...

P.S. : nu imi spuneti ca are porbagajul mic ca nu asta ma pasioneaza...sau ca in spate se sta cu genunchi la gura ca nu e loc... :P

merci anticipat si sper ca in curand sa ma laud si eu cu noua mea masinutza :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Locaţie aleasă greşit (Bursa).

Am mutat subiectul unde îi este locul, dar te rog să fii mai atent, în viitor. Merci!

Cel puţin la ţara de origine, minte (Suedia). S40 II se asamblează în Belgia, Africa de Sud, Malaiezia şi, bineînţeles, China... ;D

Nu ştiu nici ce vrea să zică cu "tuning"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre colega cum nu ti dai seama....tu nu vezi pleoapele???

Masina arata beton.Daca esti din bucale contacteaza l pe bogdan de pe forum(oricum se va baga si el prin discutie)si meri la el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Văzui, bre, văzui... şi văzui şi beleronu'... ;D ...dar şi ăla se numeşte tuning?! :violent1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm..nu cred...ala i din fabrica ca vad ca are si geam ridicaret pe plafon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu arata rau deloc.

Daca dai o cautare dupa numarul de telefon afisat gasesti si cine vinde. :)

A mai afisat si un V70 de vanzare, la inceputul lunii. V70

Share this post


Link to post
Share on other sites

:evil6: Daca mai aveam 4000E cand am lichidat un imprumut o achizitionam fara sa stau pe ganduri, cunosc strada unde sunt facute pozele iar v70-ul cred ca are pozele facute in spatele reprezentantei Primus :P E cineva pe forum care stie masina -s40-ul. Spor!

Parca reviziile din cartea de service sunt scrise toate odata cu acelasi pix :downtown:

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

muahaha eu cunosc locatia. sa ai bafta bg!

Share this post


Link to post
Share on other sites

merci man... sper sa gasesc raspunsuri sincere la subiect si nu fiu tzeapa anului :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca regula generala, cand este o minciuna intr-un anunt, fii sigur ca nu e singura, ci doar singura pe care ai prins-o la acel moment.

Restul le descoperi, de obicei, prea tarziu...

Nu ma refer la acest anunt, si la toate pe care le vizualizezi cand esti la vanatoare de masina.

Edited by muadDib

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca acel mai tarziu este intre 5 si 10 ani atunci cred ca merita :D.

Eu zic ca sunt si multe anunturi in care oamenii pur si simplu vand masini fara sa ascunda nimic,dar deobicei astea se aplica la masinile mai vechi si mult mai eftine.La masinile mai de lux asa ai dreptate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt poze facute de mine in fata curtii mele .

Este masina unui prieten si este beton .

@Adi2727 faptul ca a mai vandut o masina nu-l face samsar . Ba chiar V70-ul a ajuns la BV .

@Doctore ciocan, omu a avut ambitia sa o faca R-design, in mare parte a reusit, masina arata exceptional, mai are nevoie doar de roti pe 17" .

Ce va mai place Teoria conspiratiei . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu din primul post am zis sa te contacteze ca sigur il lamuresti.Dar nici chiar asa :pozele fcute de tine

A facut o chiar bine atunci R design pt ca masina arata cum ziceam beton.

Daca interveneai mai repede nu mai era nici o teorie :smile:

Cred ca l ai facut fericit pe kta-volvoS40

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

da...m-a bucurat interventia lui bogdan...

acum sper sa ne intelegem si sa devin urmatorul propietar :smile:

eu doar am vrut sa ma interesez sa ma asigur , ca la cate am intalnit...acum am ajuns sa ma feresc si de o zgarietura sa nu fie dauna totala...stii cum se zice ...odata ce te arzi a2a oara sufli si in inghetzata :P si cum noi traim in romania se poarta si tzepele intre prieteni :D sper sa nu fiu eu cazul...

va multumesc tuturor... :smile:

Maia multa atentie la scris ca suflam in "warn"

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adi2727 faptul ca a mai vandut o masina nu-l face samsar .

Unde am scris eu asa ceva? Se putea intelege si asta dar si ca omul poate e pasionat de marca... sau mecanic de la Primus. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e VOLVO, si daca a fost dauna totala , tot fiabila e :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
:))) gata gata am inteles...nu mai ramane nimic de spus decat de achitat masina :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai sa fiu eu ala mai cu mot :D

Vrei neaparat S40? Ca in banii astia iti iei altceva muuult mai bun de atat.

Nu-mi sariti in cap ca si eu am tot s40 dar trebuie sa recunoastem ca un S60 t5/r nu are grad de comparatie cu S40-ul 2.0 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha...ok...ia spune u ce oferte ai? :D

Vezi despre ce vorbeam?

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai eu nu pot sa-ti ofer nimic dar netul sunt convins ca e putin mai generos :)

Daca nu vrei neaparat diesel si nu te deranjeaza neaparat consumul, ti-ai putea lua un S60 t5/r

Forumul e plin de detalii, iti trebuie doar timp

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)), da poate vrea sa si mearga cu ea, nu doar sa faca intreceri :))

si de ce si-ar lua s60 , acum cand a aparut modelul nou? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la un 2.0 D la un benzinar care pe deasupra e si mai greu...e cale lunga in portofel cand mergi la pompa, sa nu mai zic ca vrea si ulei de-acela de 70 lei litru.

Parerea mea.

Legat de S40, arata beton, dar si pretul e maricel.

Personal nu-mi plac brizbrizurile stil tuning, cu atat mai mult pe S40 care mi se pare o masina eleganta, dar daca tie iti place cum arata si nici banii nu ti se par cam multi (cu aproape 2000 peste dupa parerea mea), go for it, e o masina beton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina si merge beton, eu m-am dat cu ea si trage al dracu de bine, nu credeam ca un amarat de Ford Focus cu motor de Pejo si emblema de Volvo poate fi atat de sprinten, nu de alta dar eu de obicei ma dau cu multe masini, azi cu S40 T5 si pot spune ca pana in treapta a treia dieselul se tine bine, dupa 100km/h a cam plecat T5ul .

E mai grea partea de tuning motor la 2.0D, mai mult de 170CP nu poti scoate, in schimb din T5 scoti multe.

Kta am inteles eu bine, stai in Pajura ? Adica suntem vecini :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now