kta-volvoS40

il vreau...merita? S40 2.0D

48 posts in this topic

Cat timp motorul nu sare de 2000cmc ii bun.Dar ce sare peste, vai de capu nostru la impozite,rcauri si ce mai urmeaza.In banii aia gasesti masini foarte bune si la alte marci de ex mondeo dupa 2007 care mi se pare mult peste s40(poate gresesc),dar daca omului ii place modelul asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este aceiasi masina cu noul S80 DAR mult diferita, zgomotul interior este diferit, gropile insa se simt la fel . Multe piese sunt identice dar interiorul este diferit, mult mai frumos la S80 .

Mie unu nu-mi place absolut deloc S40 dar sunt topit dupa Focus II 3 usi, ma fascineaza de fiecare data pe cand S40-ul ma lasa rece .

Perceptia omului asupra lucrurilor este diferite, fiecare om e unic si e bine sa fie asa, la fel si fiecare masina e unica si ce ma incanta la Volvo este ca fiecare masina este altfel, una are o optiune, una are alta optiune, foarte greu gasesti doua S60uri identice ca optiuni .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba cam gasesti la s60, 95% ceva identic: taxaaaaaaaaaaa de impozit :D

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

de ce sa-si ia s60, cind a aparut noul s60 ?

pentru ca vechiul s60 e mai bun decit noul s60 la manevrabilitate si la aspect.

spun asta dupa ce am condus ambele masini.

e o parere pur personala.

nu e rau sa-ti iei noul s60, insa nu vei mai avea acelasi sentiment ca in vechiul s60. prea multa electronica, prea putin feeling.

noul s60 = masina de lux pentru a respecta legea.

vechiul s60 = o masina obisnuita.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

da din pajura sunt...hmmm care esti u? hai la o tigara.... :P

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca pana apuci sa cumperi masina iei vro 2 warnuri pt mirc

Share this post


Link to post
Share on other sites

de ce sa-si ia s60, cind a aparut noul s60 ?

pentru ca vechiul s60 e mai bun decit noul s60 la manevrabilitate si la aspect.

spun asta dupa ce am condus ambele masini.

e o parere pur personala.

nu e rau sa-ti iei noul s60, insa nu vei mai avea acelasi sentiment ca in vechiul s60. prea multa electronica, prea putin feeling.

noul s60 = masina de lux pentru a respecta legea.

vechiul s60 = o masina obisnuita.

pai vezi ca ai raspuns singur la intrebare :), noul s60 - masina de lux, vechiul s60 - doar o masina obisnuita :) , deci? :) . ceea ce nu inteleg, de ce ridicati atat mondeo, nu se compara nici pe departe cu s40, dar cu s80. socramea conduce mondeo din 2009, daca ajungem sa ridicam un ford peste un volvo, inseamna ca nu ar mai trebui sa ridicam privirea din pamant cand vine vorba de un bmw,mercedes sau audi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Catalin Leca, o intrebare personala, dar as avea rugamintea sa raspunzi foarte foarte sincer :smile:...

Generalizand asa comparatia, care este masina ta mai de suflet, care iti place mai mult? Volvo-ul sau Audi-ul? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kta sa stapanesti sanatos bolidul albastru, sper ca-ti place cum merge, daca vrei sa ne cunosti ne gasesti vinerea dupa 18.oo la Penny in parcare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma s-a hotarat! Felicitari de achizitie si multi km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sarut-mana ... cel mai tare baiat e Vali...imi pare rau daca se poate spune asa ca l-am lasat pieton....dar de la ora 15 cand am batut palma si am plecat de la el abia acul la ora 22 m-am dat jos din bolid :D maine ma duc la munca ca altfel si acum eram in ea :P merci mult si ne vedem vineri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate trebuie sa te dai jos cand alimentezi cu motorina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Catalin Leca, o intrebare personala, dar as avea rugamintea sa raspunzi foarte foarte sincer :smile:...

Generalizand asa comparatia, care este masina ta mai de suflet, care iti place mai mult? Volvo-ul sau Audi-ul? :D

masina mea de suflet, e clar volvo, CA NU AM INVESTIT IN EA DECAT 3 REVIZII SI 2 BECURI, insa pot spune cu mana pe inima si cu parere de rau, ca audi e altceva, mult mai silentioasa, mai confortabila, mai bine antifonata, mai calitativa, insa nu la fel de fiabila, bine tin sa mentionez ca audi e hidramat, cutie dsg, scaune sport, e altceva si ca dotari fata de volvo al meu, insa mai mult tin la volvo, ca si el tine mai mult la mine :D

FELICITARI KTA PENTRU ACHIZITIE, SA O STAPANESTI SANATOS SI LA CAT MAI MULTI KM. AI FACUT CEA MAI BUNA ALEGERE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cutie DSG nu inseamna hidramat, inseamna sport, mult sport, prea mult sport :D

Cataline tu strici statistica .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ee, vb vine, pt mine e tot una , dsg, geartronic, tiptronic=hidramat, nu schimb viteze :smile:)

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-am vazut noua achizitie azi dimineata la rar Voluntari. E frumoasa, sa o stapanesti sanatos. Eu eram alaturi, ii faceam autentificarea si itp-ul (cartea) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O cheie pe masina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca asta inseamna 'un semn' la tine :P ...eu unul ma gandeam la o cola :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau la un suvenir, cadou... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram agitat pe-acolo ca poate face figuri marele "domn inginer". O sa ne vedem la intalniri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avand in vedere ca cheia de volvo ii de plastic si boanta... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now