marshall

arc stanga fata rupt xc70

33 posts in this topic

Am sesizat zilele trecute faptul ca masina este mai lasata pe partea stanga. Arcurile au fost montate noi si similare , la fel si amortizoarele. Ca sa e lucidez misterul le-am schimbat intre ele dar in zadar. La masuratoare reiese o diferenta de 13 mm si pe spate 22 mm . Ma gandesc sa fac aceeasi manevra si pe spate poate postura este dictata de suspensia spate. La amortizoarele spate nu m-am gandit , nivomat cred ca sunt ,sunt scurte si butucanoase. Apropo , cum lucreaza tipul asta de amortizoare ,din cate am inteles niveleaza madina dupa plecarea de pe loc, dar pe ce principiu? nu au nici o comanda sau legatura cu parte electrica sau hidraulica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cum lucreaza dar ele se pot strica si atunci se poate lasa masina ... ca ele eu o forta de ridicare destul de mare in comparatie cu un telescop normal care nu ridica deloc masina

Ps daca ajungi la concluzia ca ai vre-un telescop dus am eu 2 nivomate

Si uite si niste info despre nivomat ... utila functia search :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA, daca este un amortizor sau un arc stricat pe spate, masina va sta "stramb" si pe fata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca se potrivesc pe xc70 Cristi eu am alt cod :30681745 de primele 2 cifre nu sunt sigur pt ca sunt nitel sterse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu le-am achizitionat pt v70 dar imi statea foarte sus spatele din cauza lor deaia presupun ca ar merge

daca nu gasesti si ti se pare oke pretul iti pot trimite unu testezi daca e bun .

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites

In regula Cristi. Ai cercetez si eu si tinem legarura. Iti multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai pt ce ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now