cipilika

am nevoie de sfaturi pentru un s60 2.4 d5 manual 2002

67 posts in this topic

Sa mai adaugam pompa de motorina care pica dupa 180000 km in sus!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doc a facut un diagnostic complet si chirurgical, noi ca pacienti ignoram partile neesentiale (stergatoare, motorase, claxoane...) si ne concentram pe sigla aia frumoasa din bot. :smile:

deci in mare voi ce nota ii dati la s60?

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci in mare voi ce nota ii dati la s60?

De la mine un 5!!! Acum depinde si de norocul fiecaruia ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-are nicio relevanţă nota aia, din două motive: tu n-ai esşazeci şi n-ai precizat dintr-un maxim de cât (Cinci din cât? Din opt? Din 3,61?) ;D

Ca la scoala, de la 1 la 10!!! De pe forum si de la diversi posesori de s60 stiu de problemele ce apar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai baieti masina asta e de nota 10.

puteti sa da ti note la idiotii care nu au grija de ele.

de ex varul meu are s60 in perfecta stare in 3 ani a bagat cam 1500 si asta ca a schimbat distributia si intercooler la reprezentanta si a costat constatarea si manopera mai mult decat piesele dar in rest nu a bagat mai nimik in masina si e impecabila.pe cand a mea are destule probleme si am 10000 km in plus fata de el.am bagat 800 pana acum si mai am ambreiaj plus volanta , discuri de frane, tampoanele de la motor, sa reconditionez pielea in interior, plus e putin cam matuita vopseaua si cine stie ce mai apare.

deci in concluzie masina e ok doar ca stapanii sunt niste nenorociti.

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai fratilor dupa ce imi aduc masina acasa, o sa va rog sa stergeti de tot acest topic ca sa nu cumva sa mai vada vreo persoana care nu avut volvo si viseaza la volvo va masinia vietii lui.

eu sunt de parere ca faza asta cu consumabile e justificata. cu tampoanele e normala sa pice la ce motor are si la ce drumuri avem noi in romania. daca am merge doar pe autostrada nu cred ca ar mai fi asa mari probleme.

eu sun fan volvo peste cap si nu cred ca as renunta la volvo pentru o alta masina niciodata.

Edited by cipilika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haideti baieti ca n-o fi dracu asa de negru a fost rulata in Anglia poate n-are problemele unui s60 cu aceiasi km din Romania . Cum zicea si Mih4y au luat-o treptat nu toate odata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am masina de mai bine de un an . A fost cumparata de la un cunoscut din Bucuresti care nu prea avea grija de ea i s-a stricat 2 injectoare (cine stie de unde baga motorina ) Am cumparat-o stricata pentru ca i s-a spus la reprezentanta ca reparatia costa 3500 euro iar eu am luat-o asa am schimbat injectoarele cu 2 noi bosh made in turkey noi, erau la juma de pret, am reparat ceasurile la Bogdan G acum un an .Ambreiajul cu volanta erau pe duca inca mai merg dupa un an dar in vara promit ca o sa cumpar unul original volanta dar in rest un injector si un ventilator de la heater plus consumabile : ulei filtre placute, lichid frana , antigel mai am 2 bucsi la basculele de pe fata si cam atat. Fa o plimbare cu ea vezi cum merge in ce stadiu e daca merita cumparata .Bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ce am vazut in poze, la prima vedere, masina nu arata rau...asa ca poti sa te risti! Tu stii destul de bine ce ofera un VOLVO si mai ales ce presupune intretinerea lui (am vazut S80-ul tau).

Eu sunt mai conservator si sincer, prefer masinile fabricate pana in 2004 (cu toate bug-urile lor), pana sa-si bage "coada" FORD-ul...

In consecinta Cipriane...nu te intreb la ce pret o iei... ;D Ca orice masina SH, poate avea unele probleme pe care le poti remedia in timp...

Baietii nu au exagerat cu problemele majore pe care LE POATE avea S60-ul, insa daca masina a fost intretinuta, stai linistit!

Asa "este" unii: mai "pagubosi" sau mai "alarmisti"...deh...dupa sufletul omului... Daca stai sa numeri toate foile din placinta...

Sfatul meu:GO4IT! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mc AVX de incurajare. pretul este unul corect 10000ron pentru masina aia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu as cumpara-o, as merge cu ea cat ma tine fara sa bag bani in reparatii , apoi as dezmembra-o cu profit 200% garantat

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu chiar ma ocup de dezmembrari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar banii tii scoti in timp. dar asta este alt subiect.

tu ai xc90? zi-mi o parere despre masina ta. dupa s60 asta xc90 este urmatoarea masina pe care vreau sa imi cumpar dar varianta diesel .

Share this post


Link to post
Share on other sites

schimbare de plan, nu imi mai iau s60 ci ma duc maine dimineatza sa imi aduc un v70 2.4benzina 140cp an 2001, va pun si cateva poze sa va dati cu parerea.

Părerea mea e că ai putea să fii mai atent cum scrii... ;D

post-3294-0-75635400-1328650702_thumb.jp

post-3294-0-86084500-1328650703_thumb.jp

post-3294-0-85360200-1328650704_thumb.jp

post-3294-0-95692900-1328650705_thumb.jp

post-3294-0-82212000-1328650706_thumb.jp

post-3294-0-15146200-1328650708_thumb.jp

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim,nu neaparat.Probabil a fost dat jos .

Interesant v ul cu 7 locuri.Is curios cum stai in el?!Oare mai bine ca intr un Duster?:)).Ma refer la cele 2 locuri din spate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca ai 1 80 si ceva ce faci?Stai pe o parte? :happy12:

POate vrea sa para mai "clean".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hayonul ca hayonul,dar mie nu-mi place deloc cum arata acea toba.....zici ca-i ....bleaga :D

La benzina nu e asa,cel putin cea originala....posibil sa fie rupt doar tamponul de cauciuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toba?Eu cand am vazut o am crezut ca i diesel :).Abia apoi vad ca scrie acolo benzina..Ciudat v ul asta.S ul arata mult mai bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

baieti maine ma duc so vad. is tare curios ce masina voi gasi. oricum dupa ce o aduc acasa va dau poze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pana la urma mi-am luat un v70 cu motor de 2.4 benzina 140cp an 2002, o sa revin in zilele urmatoare cu ceva poze sa va arat. nu am mai luat cadavru ala care l-am pus pe forum mai sus.

Edited by cipilika

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce?Ce nu era bun a el?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu daca avem ce spune de bine la masina aia. se vedea ca a fost lovita in spate, de asta avea si toba aia atarnata si haionul refacut. plus ca nu imi placea cum statea pe strada. troncanea toata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci am si eu s60 d5 la vanzare si mi sa oferit 1800 lire !!!! ce bataie de joc pe unii oameni.bineinteles e de inteles ca erau polonezi dar oricum.cam cat este in romania un s60 d5 s din 2001 argintiu piele crem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now