ValiU

si alte cluburi auto fac fapte bune.... si se mediatizeaza mai bine decat noi

29 posts in this topic

Multumesc englezule! Sa bem ca sa moara capra vecinului!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa cum stiti am fost reticent la infiintarea asociatiei Volvo Club. Acuma ca a aparut de la A la Z, nu mai pot comenta infiintarea ei! Insa vad ca reticienta e normal sa ramana atata timp cat nu dati 2 bani pe ea.

Dovada: Cati au citit statutul ? (cu exceptia membrilor fondatori). Si atunci de ce sa credem ca volvo club romania va face ceva pentru cineva? Obisnuiti-va cu ideea ca sunteti romani si nu nemti!

Cine sint aia reticenti : cei care nu dau doi bani ? Sau cine ?

Cei care nu dau doi bani , nu dau doi bani si-atit , nu sint reticenti : lor le e indiferenta asociatia, nu ii intereseaza. Probabil te referi ca cei care ar vrea sa intre in asociatie sint reticenti. Si din ce motiv sint ei reticenti : pentru ca asociatia nu face nimic pentru ei, care sint reticenti ? Probabil lumea se asteapta ca 7 oameni sa demonstreze forta unei asociatii, sa demonstreze ce poate face o asociatie pentru membrii ei, nu ? Nu observi aici un paradox ? O asociatie e puternica prin membrii ei, care , iata , sint reticenti in a se inscrie in asociatie !

Cu alte cuvinte : sa intre altii, eu mai astept sa apara beneficii si cind vor apare intru ! Acum nu e nimic de "ciugulit" e numai de dat, ce rost are sa intrati acum ? Spiritul VOLVO e rar !

Daca as spune acum ca asociatia da reducere 10% din manopera la reparatiile masinilor membrilor si 10% reducere la pisele de schimb , ar da navala toti. Simplu, nu ?

Dar cum sa obtii aceste reduceri de la cineva cind tu reprezinti doar 7 membri ?

Si, ai dreptate : probabil sint multi care abia asteapta sa moara capra vecinului !

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doua cuvinte reduse la unul: Individualism! Oricum, membrii fondatori pot sa-si repare masinile fara 10% reducere. Ceea ce nu pot face este sa-i ajute si pe altii. Dar, dragoste cu forta nu se poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am niste colegi la facultate din Buzau (Oras) si au bunicii la sate unde zapada e cum e ... im spuneau ca toti (consatenii) stau frumos in case la cald si asteapta sa vina

sa-i dezapezeasca .. sau cei care au reusit sa iasa din casa s-au dus sa bea ..... si replica celor care au iesit cand au fost rugati sa dea o mana de ajutor a fost : si noua ce en iese . Tipic .

Acum 1 saptamana am ramas fara baterie la masina pe la ora 22 in parcare la Carrefour Orhideea , era de vis -16 grade afara , bagaje , cu prietena care inghetase ... ma rog ideea e ca m-am dus la taximetristi sa-i rog sa-mi dea curent .... erau 5 taxiuri , si cam astea au fost replicile lor ... aaa nu domne dai si tu de o ciorba 200 asa , dai si tu 200 300 , fratior 500 ca e pe riscu meu daca mi se arde calculatoarele ( mda se pare ca nu prea o avea cu limba romana ) ca asa e masinile astea noi ( avea o kia ceed) , pana al urma am vazut un domn care baga bagajele in masina , l-am rugat sa ma ajute si am rezolvat problema .

Cam asta e lumea pe aici ....

Pai e plin de ciobani de astia in Romania si in principal taximetristii 90% au un comportament jegos. Oricum bine ca ai reusit sa rezolvi problema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now