ZamfirCosmin

volvo s60 awd

38 posts in this topic

Cosmin dupa atata teorie te invit si la un pic de practica. Da-mi un telefon cand ai timp si hai sa dam o tura. Cu un D5 ne dam oricand, T5 nu am la test drive, insa ne putem agata de un 2.0T (MY 2011) cu acelasi cuplu motor identic cu T4. Telefonul meu il ai in semnatura

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Si eu am un D5 /2006 manuala. 160 000 km fara probleme. Imi place motorul, si masina, ma simt foarte bine in ea. Am condus 24 de ore si doar creierul avea probleme. Vroia el neaparat sa doarma. A fost o chestie kamikaze recunosc dar serviciul.... mama lui....

In rest... nu eram obosit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta este tipic volvo.......legat de confort :D

Am condus si eu non stop 900 km fara sa simt pic de incordare sau dureri ale partilor corpului :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doctore da-mi voie sa-ti spun ca esti foarte prost informat, ce suporti vacumatici la S60-ul nou? Ce probleme la DIM la S60-ul nou? Ce probleme la volanta la S60-ul nou ? Vorbim de alta masina nu de "masina" ta, nu mai generaliza aiurea ca nu ai de ce, la D5-ul nou de 215CP s-au remediat toate bubele desi in multe privinte s-a revenit la 0, fara VNT, fara swirl, fara suporti motori vacumatici adica BACK TO BASIC .

Cresterea este de la injectia piezo electrica, 2 turbine si ceva inteligenta .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa citesti tu mai atent cand spui probleme comune, fix in stilul tau caracteristic de a generaliza totul .

Iar insultati suntem noi ceilalti care citim generalizarile tale de veterinar priceput in Volvo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singurul si UNICUL S60 D5 AWD este cel de dupa 2010. PUNCT.

Pastram curat de acum incolo sau facem curat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subiectul este despre S60 D5 AWD, si omul intreaba ce probleme pot aparea dupa 100.000km.

Acum incetam offtopicul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhhhh, ce frumoasa este :D, nu-i asa ca vreti sa o vindeti? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@agr350r chiar azi am avut o intalnire pe tema asta cu un client :)

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-are preincalzitor???...ce pacat...chiar as fi luat-o :D ...lasand gluma la o parte la un summum e pacat sa nu ai si preincalzitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-are preincalzitor???...ce pacat...chiar as fi luat-o :D ...lasand gluma la o parte la un summum e pacat sa nu ai si preincalzitor

In atata timp si atatea masini de drive - test am ales sa nu investesc 1000 de euro in ele pe preincalzitor, ci sa investesc banii in garaj acasa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neaparat merita sa iei pachetul ACC / Pedestrian Detection - face ceva bani insa eu consider ca merita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now