george_s40

motor 1.6 benzina

33 posts in this topic

am inteles cum e cu motorul.eu am avut doar diesel pana acum.ce parere aveti,e mult pentru motorul asta 270000 km?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27.03.2012 at 10:47 PM, Midnight Caller said:

Vad ca toata lumea stie exact pe dos. Nu este motor de renault (ca cel de pe 440/460/480) ci este derivat din cel de 5 cilindri, "castrat" de un cilindru. Da, ca a fost pus pe Renault e alta poveste.

Si pana la urma ce motor este?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 22.04.2012 at 9:09 AM, george_s40 said:

am inteles cum e cu motorul.eu am avut doar diesel pana acum.ce parere aveti,e mult pentru motorul asta 270000 km?

A mea are 340.000 km si motorul merge perfect,ma invidiaza lumea prin parcari nici macar nu se aude motorul la relanti....si crede-ma...are viata tata nu gluma,nu imi sta nimic in fata.Pitest-Mamaia-Pitesti 3 pers bagaje si AC consum 8.1L/100 km ;-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 07/05/2016 at 0:17 PM, Simake a spus:

A mea are 340.000 km si motorul merge perfect,ma invidiaza lumea prin parcari nici macar nu se aude motorul la relanti....si crede-ma...are viata tata nu gluma,nu imi sta nimic in fata.Pitest-Mamaia-Pitesti 3 pers bagaje si AC consum 8.1L/100 km ;-) 

Faptul ca nu iti "sta nimic in fata" nu prea are legatura cu motorul , fiind 1.6 benzina aspirat .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
La Saturday, May 07, 2016 at 11:17 AM, Simake a spus:

A mea are 340.000 km si motorul merge perfect,ma invidiaza lumea prin parcari nici macar nu se aude motorul la relanti....si crede-ma...are viata tata nu gluma,nu imi sta nimic in fata.Pitest-Mamaia-Pitesti 3 pers bagaje si AC consum 8.1L/100 km ;-) 

E ala de 105cp?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10.05.2016 at 1:35 PM, i love VOLVO said:

E ala de 105cp?

109 hp

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut .vreau sa imi cumpar si eu un volvo s40 din 2003 .   am facut o proba la masina dar  ambreajul este foarte tare  ,asa este la acest model ?? sa stiu daca o cumpar sau nu.daca ma poate ajuta cineva .sau era tare ca era  motorul rece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

..merge fulg cind totul este cum trebuie insa orienteaza-te spre ceva capacitate superioara un pic , 122cp/ ~1800cmc..De preferat 1.8i daca gasesti ,considerind ca doresti consum mai mic.

Daca urmaresti totusi numai impozit mic atunci, no comment:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now