krazvy

caut cutie automata pentru volvo 340 ( CVT )

12 posts in this topic

salutari, caut o cutie automata pentru un volvo 340 , din pacate a mea s-a stricat din cauza unui "om" caruia i-am lasat masina vreun an ....

daca stie cineva pe undeva vreun CVT-u ... ar fi super ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea care am mers ceva vreme cu asa ceva: destul de greu gasesti o cutie automata pentru seria 300, la fel de greu gasesti piese sau pe cineva care sa o repare, mai bine adaptezi una manuala, nu este prea greu, si chiar aici pe forum poti gasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am eu 2 cutii manuale de diesel 1.6 1988....si mai am si cateva piese din dezmembrarea a 2 volvo 340dl...daca te pot ajuta cu ceva anunta-ma. O zi buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca nu o sa gasesc probabil o sa trec pe manuala .... sau daca are cineva piese ceva de cutie automata ....sau vreo cutie avariata ca din doua sa fac una

Share this post


Link to post
Share on other sites

mmm, nu prea am vazut CVT-uri prin Bucale, nici macar "demolate", asa ca nu te pot ajuta decat indrumandu-te pe www.volvo300mania.com (am vazut ca ai user acolo). schimbarea de la CVT la manual implica destule lucruri, nu doar cutia in sine. o sa iti trebuiasca pedalierul, caracasa ambreiajului, cardanul, etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai eu am pedalier,carcasa ambreiaj si cardan pentru krazvy....numai ca mi se pare foarte mult de munca...nu stiu daca se merita:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

am cont acolo dar ... dupa cum au zis si baietii d acolo .... au zis ca mai bine decat s-o aduc de acolo mai bine incerc pe aici sa vad ce se poate ... cutia fiind grea si nu se stie cat vine transportul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este un baiat aici - alexasig- daca te uiti pe cont are si o adresa, vad ca nu a mai intrat de ceva vreme pe forum, i-am dat eu ceva piese pentru vacuum dar zicea ca ar fi renuntat la ea. Mie nu mi se pare prea mult de munca sa schimbi cu una manuala mai ales daca ai si toate piesele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ms mult ... o sa incerc sa iau legatura cu el sa vad c si cum .... nu tin neaparat s-o inlocuiesc cu manuala pentru ca mai am cateva 360 manuale si as fi vrut sa-l intretin si pe aceasta automat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Te ajut eu cu o cutie variomatica in perfecta stare de functionare.

A fost la mine pe masina.

Am si ceva curele, daca te intereseaza.

Alexandru

0745264297

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, am o cutie CVT in perfecta stare ( garantie) cu suporti cu tot gata sa fie pusa pe masina

Radu

0740209837

caut cutie manuala cu planetare volvo 340

Radu

0740209837

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vorbit cu dl radufifea si cauta cutie pt motor pe benzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now