MihaiPavel

De ce mi se strica planetarele asa de des la masina un volvo s60 diesel 2008 183hp

12 posts in this topic

Am cumparato de noua am schimbat un set de planetare cat a fost in garantie acuma iara trebuie sa le schimb imi pocnesc la plecare mai agresive sau cand dau cu spatele si daca are cineva cunostinte de unde sa le cumpar mai ieftine ca la reprezentata sunt 24 de milioane si nu as da banii astia pe ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dezmembrari dar daca iarna parchezi masina cu rotile intr-o parte o sa se strice iar pentru ca se crapa burdufele iese vaselina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu am inca boala lui Alex....dar consider ca cei sapte ani de acasa a-r trebui sa fie lege pe tot forumul!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu parchez nici odata cu rotile virate ....a mai schimbat cineva asa des planetarele la masina? pt ca masina asta a mea se strica foarte des si sunt foarte dezamagit de ea dezamagit de volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am aceeasi masina ca tine : S60 d5 185 cp din 2008, luata de noua de la reprezentanta volvo bucuresti. Acum am 155.000 km si am tras tarisor de ea pina acum. N-am avut nici o problema cu planetarele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci cand vei saluta,respecta niste reguli elementare ale unei comunitati,vei primi si raspunsuri pertinete!Exista un Regulament!

Mai multa atentie la scris!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cumparato de noua am schimbat un set de planetare cat a fost in garantie acuma iara trebuie sa le schimb imi pocnesc la plecare mai agresive sau cand dau cu spatele si daca are cineva cunostinte de unde sa le cumpar mai ieftine ca la reprezentata sunt 24 de milioane si nu as da banii astia pe ele.

in primul rand trosnitul este de la surubul de la planetara care nu e strans la cat trebuie si mai trebuie dat si cu pasta ... sau nu mai accelera cu rotile virate daca vrei sa nu schimbi planetare ... eu cu a mea am 260 ooo km si nu am schimbat nicio planetara .... deci revizuieste ce am scris si vezi dupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai Gus ai avut 260.ooo km, acum nu stiu cat are Solenza ta :D

@MihaiPavel, le-ai schimbat degeaba si prima data, oricum atunci nu a fost pe banii tai si nu ai comentat acum vad ca te deranjaza, vorba lui Gus, ia revizuieste tu ce a scris el mai sus .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema cu "clanc-ul" la roti e o problema veche, comuna si rezolvabila cu cativa lei prin montarea de suruburi revizuite cu tampon de cauciuc !

CIteste aici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Câţiva lei?! Adică vreo 200 - 250 - 300 sau chiar mai mult, la o "reprezentanţă"... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Câţiva lei?! Adică vreo 200 - 250 - 300 sau chiar mai mult, la o "reprezentanţă"... ;D

200 mai exact :))

Pai e "cativa lei" in comparatie cu planetarele noi nu ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now