mod97

Chip tuning+dezactivare filtru particule pt Volvo V50 in Timis

22 posts in this topic

Este cineva sau stie cineva unde se poate face in Timisoara profesional chip tuning + eliminare filtru particule, nu am probleme deloc ( momentan :smile: ) cu filtrul de particule dar ma gandeam ca oricum vreau sa imi fac un chip tuning si poate atunci sa anulez si filtrul de particule, am Volvo V50, 1.6 diesel, 81 kw, an 2006, 132.500 km .

Edited by dom79

Share this post


Link to post
Share on other sites

La jeff.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare si La multi ani tuturor, revin cu un update, anul trecut inainte de craciun am facut la al meu Volvo V50, 1.6 d, 2006, eliminarea filtrului de particule din soft la Motorkraft Timisoara, totul impreuna adica eliminarea dpf din soft + eliminarea fizica mau costat aproximativ 400 euro ++ -- nu am calculat chiar exact, de atunci am facut in jur de 700 km si se comporta bine .

Edited by dom79
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare

as vrea sa ai mai bag si eu ceva ponei la a mea

mi se pare putin cam puturoasa daca suntem 4 persoane in masina si ma mai duc si la munte

as vrea ceva ponei din partea motorului dar si din partea turbine

ce trebuie sa fac,unde trebuie sa ma duc ce trebuie sa cumpar si cam cat m-ar costa toata afacerea

ceva probleme daca fac asta?am inteles de la uni ca ar ceda volanta sau cutia

eu as vrea unde intre 160 si 175cp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volanta pica de la sine la 2.0D iar eu pana acum nu am vazut un S40/V50/C70 2.0D + SOFT care sa mearga bine sau care sa nu dea eroare pe sistemul de injectie dupa resoftare .

Daca stie careva o astfel de masina o dignostichez moka .......pe viata .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, eu am facut doar eliminarea din soft (bineinteles impreuna cu eliminarea fizica) fara marire de putere .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, eu am facut doar eliminarea din soft (bineinteles impreuna cu eliminarea fizica) fara marire de putere .

Si vrei sa spui ca nu ai castigat cativa cai in plus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De unde cai mai nene? :D

Fantastic mitul asta cu DPF-urile mancatoare de cai si martoage .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nu stiu daca am castigat ceva C.P. (nu am sesizat ceva notabil in comportamentul masini) eu cel putin am cerut doar eliminarea din soft fara marire de putere, singurul lucru ce pare diferit la masina este ca pana acuma imi pare sa consume ceva mai putin .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca doriti chiptuning de calitate, valori reale, testabule la fata locului pe dyno, anulare de dpf, egr si altele va rog sa ma contactati cu amendamentul ca trebuie sa va deplasati la Bucuresti pentru lucrare sau daca strangem mai multe masini si lucram fara dyno am putea sa ne deplasam cu laboratorul mobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Colegul CristiXP este colaboratorul Obdtuning din Timisoara si puteti apela cu incredere la el.  Avem multe lucrari de tuning si anulare dpf facute impreuna si printre acestea se afla si modele Volvo. 

Pentru contact si alte informatii puteti vizita topicul dedicat: http://www.volvo-club.ro/topic/18546-chiptuning-diagnoza-auto-si-anulare-filtru-particule-volvo-by-obdtuning/

Edited by dok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clonare ECU EDC16C34, acelasi ca pe modelele de Volvo 1.6d. 

Daca aveti probleme cu ECU de injectie, se poate inclusiv clonarea lui.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clonare ECU EDC16C34, acelasi ca pe modelele de Volvo 1.6d. 

Daca aveti probleme cu ECU de injectie, se poate inclusiv clonarea lui.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuning, dpf off acum direct pe mufa OBD, fara sa se mai dea jos ECU!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avem si primul Volvo V50 cu motor de 1.6d cu dpf off facut pe mufa!

 

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e chiar atat de intergalactica treaba, si eu tot pe mufa citesc si nu cu Genius-ul . :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca 2 masini, Volvo, Un S40 si un V50 cu motorizare 1.6d au scapat de problemele cauzate de filtrul de particule, direct pe mufa OBD, fara sa dam ECU jos.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il recomand cu mare caldura pe CristiXP , mi-a facut dpf off, masina merge ceas,chiar mai bine decat m-as fi asteptat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru feedback.

Mai adaugam un Volvo S40 cu soft refacut, dupa ce a fost modificat inainte prin alte locuri. 

 

 

Edited by CristiXP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now