Catalin76

Butoane bord

16 posts in this topic

Salutare!

Cum se pot scoate butoanele pt. control termperatura, aeroterma, directionare aer din bord ?

Multumesc

Scuze... am uitat sa spun ca este vorba despre S40 2001

Share this post


Link to post
Share on other sites

pur si simplu tragi de ele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu este nevoie sa scoti fata de plastic cu insemne si gradatii care iese usor pt ca este fixata in niste cleme, doar tragi de butoane ar trebui sa iasa probabil sunt ca butoanele pentru potentiometre si se fixeasa pe niste caneluri sau ceva de genul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e phase 2 sa nu tragi de butoane! Trebuie scoasa fata plastic mai intai, eu am reusit cu o lama de cater pe care am folosit-o pe post de parghie, fortand incet laterale fetei de plastic.

Dupa ce scoti fata o sa iti dai seama cum sa scoti butoanele, o sa ai nevoie de o surubelnita micuta ca sa deblochezi ''piciorusele'' butonului, apoi il tragi afara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu are nici o clema de deblocare la butoare :director: se scot pur si simplu. crede-ma ca de cand dezmembrez cred ca as putea spune ca le stiu si cu ochii inchisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu are nici o clema de deblocare la butoare :director: se scot pur si simplu. crede-ma ca de cand dezmembrez cred ca as putea spune ca le stiu si cu ochii inchisi.

a

Eu am incercat sa scot butonul de avarii, chiar am un ac indoit si nu iese neam;

vreau sa-l ung ca nu se blocheaza cand il apas si imi aprinde avariile non stop;

cum asi putea sa scot rama fara sa stric ceva ?

multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu are nici o clema de deblocare la butoare :director: se scot pur si simplu. crede-ma ca de cand dezmembrez cred ca as putea spune ca le stiu si cu ochii inchisi.

Salut,

Eu mi-am cumparat un buton si arata exact ca in poza, daca tu ai reusit sa scoti doar ''maciulia'', eu nu am reusit si oricum butonul nou vine doar complet.

Eu am incercat sa scot butonul de avarii, chiar am un ac indoit si nu iese neam;

vreau sa-l ung ca nu se blocheaza cand il apas si imi aprinde avariile non stop;

cum asi putea sa scot rama fara sa stric ceva ?

multumesc anticipat.

Poate te ajuta linkul:

http://www.volvoforu...ad.php?t=141944

post-824-0-19119600-1340562903_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

cand vrei sa-l scoti ma poti suna si iti explic prin telefon....suna-ma fara nici o problema...ai numarul mai jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, explică aici, poate mai au şi alţii nevoie de acea informaţie! De aceea suntem o comunitate, nu? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da HEIMÐALLR dar cand esti cu problema in fata iti este mai usor sa intelegi...eventual o sa revin eu cu ceva poze...maine...am sa desfac expres un panou central ca sa va arat cum sa le scoateti fara sa rupeti nimic...

revin maine cu poze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da HEIMÐALLR dar cand esti cu problema in fata iti este mai usor sa intelegi...eventual o sa revin eu cu ceva poze...maine...am sa desfac expres un panou central ca sa va arat cum sa le scoateti fara sa rupeti nimic...

revin maine cu poze...

NU ma apuc sa le desfac pana nu trimiti poza... te astept :

In alta ordine de idei cipilika - aeroterma care mi-ai trimis-o este ok.

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am pe stoc acum nimic dupa 2001 care sa fie pe masina...dar la modelul tau este mai simplu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am pe stoc acum nimic dupa 2001 care sa fie pe masina...dar la modelul tau este mai simplu..

Deci pur si simplu trag de ele da? nu mai demontez nimic ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

trage de botoanele respective fara frica..ele culiseaza pe un ac excentric...

Share this post


Link to post
Share on other sites

LEONIDAS, daca imi permiti, iti fac o sugestie. Foloseste o coada de lingura in loc de lama de cuter, ca sa nu se zgarie nimic.

Are cinema un buton in plus? Ma intereseaza cel de reglare a turatiei ventilatorului, pentru masina cu clima manuala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca ma eu un buton....la prima comanda facuta la mine...il ai gratis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now