alexpopeystar68

Caldurile iadului

30 posts in this topic

Nu am mai fost in Bacau de cand eram mic :D. Dar stai sa inteleg - tu ti-ai dus la ionizat toate geamurile masinii, inclusiv cele din fata, le-ai transformat in oglinzi, si acum este atat de racoare in masina ca nu ai nevoie de AC. Asta zici?

PS - eu nu am nici ionizate, nici folie. Am plasute :D (sun shares) Si e bine.

Edited by Mihaipg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun, deci se da una bucata masina din 2005 gri (poate si asta e important)

Ionizarea e facut in felul urmator:

- Geamurile fata sunt ionizate 30% + folie llumar de 15%

- Geamurile spate sunt ionizate 80%

- Geamurile laterale micute din spate sunt 80%

- Luneta ionizata 80%

Pe parbriz mai am un parasolar cam pana la senzorul de ploaie (vezi poza)

Nu spun ca e racoare cand intrii inauntru dar poti intra in masina, ai deschis geamul la sofer (sau ambele) si ai plecat.

post-123-0-36246300-1342071808_thumb.jpg

post-123-0-99202700-1342071849_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culoarea conteaza enorm. Chiar aseara am vazut la Realitatea un reportaj cu camera termica, si diferenta de temperatura intre o masina deschisa la culoare si una inchisa era si de..20C!. A mea, de exemplu, are culoarea ideala :D.

Geamuri ionizate + folie pe fata... noot leagal. Pentru mine conteaza treaba asta - imi place sa-i zambesc din coltul gurii lui cap de creta cu nonsalanta celui "fara gres". A - si nu odata am prins pe cate un reprezentant al legii racaind subtil cu unghia pe geamul meu. Asa...ca in treacat (la BMW geamul din fata este, din fabrica, verzuliu). Poate la Bacau mai scapati, dar pe aici s-au pus serios pe treaba.

PS - raman la parerea mea - oricat de bine este in masina cand te urci in ea (si, dupa cum am mai spus, la volvolina mea este chiar bine), eu nu las geamul deschis si clima inchisa in mers. No way!

Edited by Mihaipg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geamuri ionizate + folie pe fata... noot leagal.

Exact o faza din Two and a half men:

- Are you a cop???

- No

- Then you never met me.

Ideea e ca s-au luat si de mine dar cand le-am prezentat certificatul de la ionizare nu au mai comentat.

La cealalta masina tapiteria e neagra, masina e rosie dar e decapotabila. Nu te poti urca in ea daca o lasi o ora in soare :mellow:

ps: Ai reusit sa expediezi manerul?

Edited by Roskat

Share this post


Link to post
Share on other sites

:smile:) Nu sunt "cop", dar pot sa fiu pensionar securist :D

PS: Trimis, trimis. Sa ma anunti cand il primesti.

by the way - inonizare omologata - ok. folie omologata - ok. ionizare si folie omologate fiecare, dar impreuna - not ok :D. Te spun!

Edited by Mihaipg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now