Nelu

Intermediară 2013 la ”FESTIVALUL CETĂȚILOR DACICE”

6 posts in this topic

Tocmai s-a încheiat ,,FESTIVALULUI CETĂŢILOR DACICE”, ediţia a VI-a, după următorul program:

Sâmbătă 14 iulie, începând cu ora 15.00:

-Târgul meşterilor populari,

-Proiecţie de film documentar istoric,

-„Panorame istorice. Situri arheologice şi monumente din Transilvania în fotografii aeriene”,

-Parada motocicliştilor, plecare din centrul municipiului Blaj,

-Demonstraţie de powerlifting – Clubul Zamolxis, Federaţia Română de Powerlifting.

Ora 20:00:

-Concert Zadar, Non Profit, Nicu Alifantis & Zan,

Ora 23:30:

-Rugul lui Zamolxe

Duminică 15 iulie, începând cu ora 12.00, Prezentator Cătălin Măruţă:

-Parada luptătorilor,

-Terra Dacica Aeterna – „de bello dacicum”,

-Întrecerile dacice: Arcul viteazului, Rapid şi puternic, Suliţaşul cetăţii, Cel mai iute de picior, Braţul de fier, Luptătorul, Îndemânare şi curaj, Să ne unim forţele, Voinicul din cetate, Cărăuşii cetăţii,

-Virtus Antiqua – „Ludus Memnii”, lupte gladiatori,

-Cascadorii ecvestre cu: Filimon Iordache, Georgiana Neselan, Cornel Lucian, Dinu Marius Robert, George Niţulescu, Lucian Forda,

Ora 18.00:

-Spectacol folcloric susţinut de Ansamblul folcloric al judeţului Alba, Ansamblul „Dor de pe Târnavă” din Cetatea de Baltă.

Pentru că pozele pe care le-am văzut pe facebook la ”Dacia Nemuritoare”, mi-au plăcut mult, vreau să mă implic în organizarea unei întâlniri intermediare în perioada următorului festival, prin apropiere unde, să putem beneficiea de intimitatea unei întâlniri intermediare și totodată de posibilitatea participării la acest festival.

Aștept înscrieri, dezbateri, propuneri…

Atașez câteva poze:

post-3137-0-35136500-1342554320_thumb.jp

post-3137-0-37273300-1342554338_thumb.jp

post-3137-0-41835300-1342554346_thumb.jp

post-3137-0-20889100-1342554357_thumb.jp

post-3137-0-56914800-1342554364_thumb.jp

post-3137-0-93075700-1342554367_thumb.jp

post-3137-0-56198100-1342554374_thumb.jp

post-3137-0-42956900-1342554379_thumb.jp

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos acolo, de ce nu ? Poate nu chiar in iulie (lumea e deja in concedii atunci iar Nationala deja e destul de aproape) dar bineinteles. Daca sint doritori se poate organiza orice. Insa daca va trebui platit un avans...asteapta-te sa fie putin mai mica imbulzeala de cit la Nationala de anul aceasta.

P.S. Poate reusim sa chemam si un grup de...sanziene, ca acelea din ultima poza postata. :downtown:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ideea.

Daca nu sunt pe mare,eu vin!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

:@:Matrixxx, mă aștept ca la întâlnire, să participe mai mulți membrii ai clubului decât câți vor participa anul acesta la întâlnirea anuală, știu eu de ce. Vreau să vină toți cei care doresc și pot să participe la o întâlnire într-o atmosferă familială, cu membrii vechi și devotați sau mai noi dar pasionați, să vină cu mic, cu mare, cu cățelu, cu motanu…, toți vor fi bineveniți, apreciați pentru efortul făcut și, sunt convis că apoi vor fi și mulțumiți că au ales să participe.

Astea fiind zise, deschid lista participanților și îi rog pe toți doritorii să o completeze. Dacă nu vor putea participa toți cei înscriși, din diverse motive vom încerca să le ”anesteziem” durerea cu pozele pe care le vom face.

Prin iulie… 2013:

01. Nelu

02. Dany_dy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ma primiti cu deplasatorul curent, non-volvo, count me in !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ma primiti cu deplasatorul curent, non-volvo, count me in !

Nicio problemă. Vii pe la mine prin parcare și pleci cu un VOLVO! :happy12:

Prin iulie… 2013:

01. Nelu

02. Dany_dy

03. Roberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now