Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Cristian S40

Cumpar roata rezerva temporara si cric S40/V50

20 posts in this topic

Am luat S40 cu ... kit reparatie. Mi-as dori ceva mai multa siguranta totusi in caz de necesitate adica o roata de rezerva si un cric!

Astept ceva oferte.

Salut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am luat S40 cu ... kit reparatie. Mi-as dori ceva mai multa siguranta totusi in caz de necesitate adica o roata de rezerva si un cric!

Astept ceva oferte.

Salut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este loc pentru rezerva temporara probabil de maxim 125 latime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine faci o poza la podeaua din portbagaj si o pui aici,ca sa stii exact daca poti pune roata sau nu.

Sent from Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru a sti sigur daca merge sau nu, poti incerca cu o roata de la cineva. Daca nu ai de unde, ne putem intalni intr-o seara sa o incerci pe a mea, chiar daca este de s60. Eu stau pe Sos. Giurgiului, insa ne putem vedea dupa ora 19:00, cand ajung acasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incape o roata de rezerva de-aia temporara, spatiul e exact cat era si inainte; o sa-ti incapa sub roata fie kit-ul venit cu masina, fie cricul pe care vrei sa-l cumperi; oricat m-am sucit si m-am invartit n-am reusit sa le bag pe amandoua...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru a sti sigur daca merge sau nu, poti incerca cu o roata de la cineva. Daca nu ai de unde, ne putem intalni intr-o seara sa o incerci pe a mea, chiar daca este de s60. Eu stau pe Sos. Giurgiului, insa ne putem vedea dupa ora 19:00, cand ajung acasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit o rezerva pe 17" de S60 si merge. Acum am nevoie numai de cric.

Ma poate ajuta cineva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inseamna ca a mea are varianta normala din moment ce a incaput perfect T125/85/17 si nu incurca cu nimic podeaua rabatabila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inseamna ca a mea are varianta normala din moment ce a incaput perfect T125/85/17 si nu incurca cu nimic podeaua rabatabila.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca la ionutz_lup, al meu V50 2007 a venit tot cu kit de reparatie, si am cumparat de la el roata ingusta, care daca scoti acel suport din spuma din portbagaj incape perfect, sincer recomand roata de rezerva ca am vazut pe M0 un SLK de germania cu cauciucul facut franjuri si avea doar spray si injura omul de mama focului ca nu avea roata, asa eviti alte belele si costuri in caz de remorcari..etc. Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ! Ti-am dat mail cu cricul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca este T125/80/17, daca nu ma insel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la VOLVO = de la reprezentanta VOLVO ? :) Tot 350RON e si acolo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la VOLVO = de la reprezentanta VOLVO ? :smile: Tot 350RON e si acolo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar eram curios sa dai o intrebare si acolo... codurile le ai, termenul de livrare la fel, daca ai un pic de timp sa intrebi la ei si sa revii aici cu niste preturi... cred ca ai ajuta si alti colegi de forum sa afle cam care's diferentele intre Primus si ceilalti reselleri de piese auto :)

Multumesc in avans !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Profit de acest topic sa spun ca si eu caut de mult timp o roata de rezerva de dimensiuni reduse (T125/85/16).

Daca are cineva vreo oferta, sunt interesat.

Multam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

cric 540 lei

antifurt 543 lei

Chiar eram curios sa dai o intrebare si acolo... codurile le ai, termenul de livrare la fel, daca ai un pic de timp sa intrebi la ei si sa revii aici cu niste preturi... cred ca ai ajuta si alti colegi de forum sa afle cam care's diferentele intre Primus si ceilalti reselleri de piese auto :smile:

Multumesc in avans !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valeu mama ! Deci nu ma minteau clientii cand ziceau ca la Primus e aproape dublu!

Multumesc mult de ajutor,cricul si.antifurturile sunt "pe vine". Miercuri vorbim !

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites