andras244

Intalniri VOLVO la Tirgu Mures

219 posts in this topic

@opus:850 vreau si eu...  :love10: :love10: :love10:

cat despre intrunire,un cuvant: SUPERBAAAA! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo, felicitarile mele !!! Ati prins o zi cu soare, liniste in suflet si cu bucurie v-ati strans linga bijuteriile voastre !

Poze faine, masini frumoase si oameni deosebiti !  :hello2::hello::hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo,.. baietii din Mures, stiu sa se miste, toata admiratia. Felicitari inca odata "organizatorului" si nu in ultimul rand participantilor. Se pare ca a fost o intalnire frumoasa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

mersi ...

...organizatorul "A" fost toti cei prezenti la intrunire  ;)

A fost frumos, neam delectat cu masinile noastre, leam admirat reciproc ... incercam sa ne ajutam cu micile probleme legate de ele, si cat de curand ne reinatalnim ...

Mersi pentru toti cei prezenti!

VOLVO FOR LIFE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deoarece ratingul cel mai mare il are poza cu proprietarii....iata-ne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opus,opus ;) Vrei sa ma faci vedeta,ai? Suna destul de bine ,eu zic,in mom acela schimbase eram kick-down.M-a incantat ceea ce am vazut duminica,sper ca data viitoare sa fie mai multi participantisi........daca ne am intalni in mod regulat ar fi si mai si..

    Numai bine,la toti volvistii!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opus,opus ;) Vrei sa ma faci vedeta,ai? Suna destul de bine ,eu zic,in mom acela schimbase eram kick-down.M-a incantat ceea ce am vazut duminica,sper ca data viitoare sa fie mai multi participantisi........daca ne am intalni in mod regulat ar fi si mai si..

    Numai bine,la toti volvistii!!! :D

Vor fi intalniri periodice!

Va zic de acuma data: 12 aprilie, sambata, ora 10, same location!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost draguta intalnirea. Data viitoare sper ca vom fi mai multi si vom merge sa "dezbatem" problemele macar la o cafea.

Pentru orice eventualitate o sa aduc cafeaua si paharele (si romul dar aia e secret ;D).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitarile mele pentru aceasta intalnire. Pozele spun totul despre cat de ok a fost. Imi doresc din suflet ca peste cativa ani sa fiu si eu pe-acolo cu un Volvo, pentru ca marea mea dorinta este de a avea un VOLVO. Nu stiu cand va veni ziua cand voi avea unul, dar sunt sigur ca va veni candva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitarile mele pentru aceasta intalnire. Pozele spun totul despre cat de ok a fost. Imi doresc din suflet ca peste cativa ani sa fiu si eu pe-acolo cu un Volvo, pentru ca marea mea dorinta este de a avea un VOLVO. Nu stiu cand va veni ziua cand voi avea unul, dar sunt sigur ca va veni candva ;)

Daca vrei cu adevarat, poti!  ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost draguta intalnirea. Data viitoare sper ca vom fi mai multi si vom merge sa "dezbatem" problemele macar la o cafea.

Pentru orice eventualitate o sa aduc cafeaua si paharele (si romul dar aia e secret ;D).

...da a fost!

Am avut trei oameni (de baza) in lipsa,  "lipsa motivata" ... Programul era sa mergem pe malul Muresului, ptr un "foto session" artistic ...

Pe 12 04 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitarile mele pentru aceasta intalnire. Pozele spun totul despre cat de ok a fost. Imi doresc din suflet ca peste cativa ani sa fiu si eu pe-acolo cu un Volvo, pentru ca marea mea dorinta este de a avea un VOLVO. Nu stiu cand va veni ziua cand voi avea unul, dar sunt sigur ca va veni candva ;)

... bine ai venit in "clubul" meu(stiu ca nu sunt singurul, "neposesor" de pe forum  ;D),iar pe aceasta cale tin sa multumesc tuturor pentru "acceptarea" mea  :-* ... aceasta a fost prima mea "Intrunire VOLVO..."(sper sa m-ai fie,multeeee de acum inainte  ::) ),domnii cu care am interactionat la intrunire au fost mai mult decat OK(mutumesc in special lui andras244 si opus pt "incurajari"  :-*  :toothy9: ).

keep up the good work!

@opus: n-am uitat: cand vine XC-ul ,imi "pasezi" mie 850-ul...  ::)

luv' u ALL  :yahoo: :love8:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt cei interesati......au ajuns Volvourile si la Targu Mures, cortul lor este situat in Piata Trandafirilor (Centru  ;) ) cam in dreptul strazii Bartok....aproape de hotel Concordia......eu am fost acolo pe la 14,30 si se monta doar cortul, asa ca pe moment nu stiu nimic de organizare, drive test sau masini........insa la ora 16,30 ma duc sa aflu mai multe si revin pt cei ce doriti sa ajungeti azi sau maine........

Share this post


Link to post
Share on other sites

am fost si eu cu kadudu in jurul orei 13:00 ,nu erau aparuti ...  :(

am crezut ca nu mai vin,dar se pare ca m-am inselat ...  ::)

@opus,nu stii pana la "cat au deschis" ...? masinile raman acolo si peste noapte(daca zici ca si maine sunt) !?

multumesc!  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ultima ora.....am fost, am vazut si cam atat pt azi.........presupun ca domnii si,sau d-nele, d-soarele din Brasov au fost obositi si s-au retras la hotel.....din vorbele unui reprezentant al unei marci necunoscute mie (dar indragit de tariceanu,my frend....) am aflat ca maine incepe defapt totul asa ca cei care v-ati inscris la drive test pt azi puteti sa beti o bere rece .....la fel fac si eu.......iata cateva poze......pe maine!!!...........@alexu.....da masinile raman acolo noaptea....un xc90, 2.0 ,D5, manual......c70,......s40, 2,0.,D.......s80,2,0. D, manual schimbatorul si un c30......sper ca pe mine sa apara si xc7o-ul ca pe mine asta ma intereseaza......sigur vine si un s60 ca doar si asta e pe val!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vestea rea e ca domnii cu Volvourile se afla in mijlocul "talciocului" si dupa cum am discutat cu dansi nu prea vom avea parte de drive test deoarece nu pot ajunge cu masinile pe strada.......multumim si pe aceasta cale organizatorilor din Mures pt ideile lor sclipitoare........Vestea buna insa este ca vor ramane pana Duminica deci daca ne-am intalni cativa fani acolo sigur vom reusi sa i-i convingem sa aruncam din cale cateva citroenuri si sa ajungem cumva pe carosabil......oricum daca sunteti interesati eu ma bag desi entuziasmul meu e pe duca deoarece nu au adus xc70.....(s-a stricat ceva si a ramas acasa)(nu au nici s60 pt ca s-a golit stocul :male:)....dar a-s face cativa pasi cu s80-ul  ;D............cam atat deocamdata daca aveti idei eu sunt pe "aici".........................PS....domnii au fost amabili asa ca nu vad de ce daca le-am duce cateva beri reci ( sunt vreo 35 grade la umbra unde stau ei  :-[ )nu a-r fi de acord cu ce vor fanii, mai ales ca nu le era deloc strain forumul..... O0

Share this post


Link to post
Share on other sites

de ce-i mai spun drive-test ? >:( sariti pe ei :machinegun: la noi la GALATI n-au fost probleme. cele expuse erau pt poze dar au fost si masini pt test. nu stiu daca toate modelele aveau corespondent pt drive-test . cu S40 am fost eu  :D si parca am vazut un XC90 si un S60. succes si nu-i lasati doar ne-au pus sa ne mai si inscriem :cursing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu stiu ce sa zic,sunt in plina sesiune si nu mi-am "permis" sa merg p'acolo,decat o singura data,dar cum am spus si mai sus ,nu erau veniti.

dar,de un lucru sunt sigur,DRIVE TEST SE FACE(kadudu,sa dat cu C 30-ul alb)

@opus,insista si dute cu tricoul de la volvo-club,o sa-i impresionezi(glumesc)

asadar,multa bafta,iar daca nu vor,FA SCANDAL... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O intalnire ad hoc a pasionatilor Volvo avut loc, sambata, 9 februarie 2008 la Tirgu Mures.

:D

Hahó üdv a vásárhelyi Volvósoknak! Egy magyarországi 460/480as tulaj vagyok.

Salut pentru toti din T.Mures!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intalnirea posesorilor VOLVO din Tirgu Mures (si nu numai  ;D ) Sambata 8 Noiembrie ora 11:00, parcarea SPAR, daca ploua se amana o zi, adica duminica 9 noiembrie ora 11:00 .........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intalnirea posesorilor VOLVO  Sambata 8 Noiembrie ora 11:00, parcarea SPAR, daca ploua se amana o zi, adica duminica 9 noiembrie ora 11:00 .........

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai de ce nu o puneti in timpul saptamanii sa ajunga si subsemnatul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

offf...cred ca o sa lipsim ( eu & kadudu)  :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa fie in mijlocul saptamanii , miercuri spre exemplu, in weekend cam toata lumea e plecata.

CE SPUNETI?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now