driv3r

acceleratie in reprize

7 posts in this topic

Astazi, la un drum mai lung am observat ca in vit. a 4-a si a 5-a, peste 2500 de ture masina nu accelereaza liniar, ca si cum ba are "boost", ba n-are. In rest trage de rupe, dar ezitarile astea de accelerare imi dau de gandit. La ce sa ma uit, inainte de diagnoza pe comp? Are si benzinarul ceva piesa care trebuie curatata ? Am 135.316 km, masina e cea din semnatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O poza din VIDA/VADIS ar face cat o mie de cuvinte. Geografic vorbind nu stiu pe unde vine asta (da' invat repede). II mai zice si ETM cumva ? A mai curatat-o cineva ? E greu ? Merge cu WD-40 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge cu spray de curatat frane si mai bine,este ETM-ul si e localizata sub galeria de admisie

Galaxy S on IceCream Sandwich

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este greu de accesat la 2.4t fiind chiar sub galeria de admisie.

Are 4 suruburi dar nu sunt vizibile, se desfac pe pipaite . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decarburol curata excelent, pe locul 2 e sprayul de curatat clapete de acceleratie/carburatoare (sub 20 lei la auchan, carrefour, etc) si apoi spray de frane (curata bine dar se evapora fantastic de repede). WD-40 nu e recomandat, lasa pelicula uleioasa si se murdareste instant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit ETM-ul. Da' ce manute iti trebuie sa ajungi la el...Oricum revin cu info dupa ce-l curat. Doar sa prind o zi cu soare, ca pe frigul asta am o dexteritate de pantera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merg si maini grase dar sa fie dibace . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now