mihaita89

Sfat achizitie v50

34 posts in this topic

Daca vrei un V50 2006/2007 al meu din semnatura ca ma bate gandul sa il vand, sincer ma sperie motorul de 1,6D iar cand am vazut la al unchiului meu cate belele au nu mai mai atrage motorizarea de 1,6D, ca pret eu am ajuns cu tot cu taxe, si inamatriculare, revizie - ulei, filtre la 7500 euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uit din nou la masina expusa pe Autovit si imi vin in minte explicatiile bune de pacalit naivii cum ca : "Da domne arata asa de bine ca a fost a unui neamt pensionar care o tinea mai mult in garaj si mergea doar la munte cu ea"... si alte asemenea aberatii menite sa induioseze potentialul fraier.

Ai facut foarte bine Mihaita ca ai postat aici. Poti sa te feliciti pentru idee. Ai evitat o teapa de zile mari. Nu zic, poate masina o fi buna, dar cand vezi ca mintit o data, te intrebi daca nu minte si la alte capitole.

Ma intreb si eu asa, daca nu poate fi sesizat AutoVit despre aceasta incercare de inselaciune. Nu ca ei ar fi usa de biserica, dar poate ca merita incercat.

Eventual o televiziune, ceva...

Sunt putin offtopic, dar acum pe bune, ce vina are AUTOVIT pentru aceasta inselatorie?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marius, vorbim de o inselatorie la nivel national sau mai bine zis vorbim de un sport national la romani, daca in Germania una din cinci masini are km manipulati in RO vorbim de un procent mult mai mare. Sunt organisme abilitate care vad acest lucru foarte clar si nu fac nimic in acest sens, adica RAR-ul vede clar la fiecare ITP nr de km al masinii, pur si simplu nu face nimic RARul in acest sens desi vede ca acum 2 ani masina avea X km iar acum are X-100.oookm.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare

vreau si eu o parere la v50-ul asta http://www.autovit.r...-C27566760.html

pretul e bun sau e scumpa si cum e cu inmatricularea sau cu timbrul de mediu?mai platesc ceva?

sunt foare multumit de v50 cu 2.0d care il am dar vreau un motor mai mare cu cp mai multi

cat platiti voi la primarie si la asigurare pe un an la motor cu 2,4d

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poi din start minte cu xenon adaptiv si navi mare color.

Ca si pret mi se pare imens.De pretul ala iei s80 cu acelasi motor, sau alta masina din clasa superioara.

Ca si taxa la 2.4 platesti cam 9.5mil si asigurare depinde de varsta si oras.(din profilul tau am dat pe emag la asigurari si mi a dat de pe la 800 la euroins, 1800 lei tiriac, 1500 grup ama, 2000lei la omgniasig)

Cam cat dau eu pe casco

si miram as sa aibe parbriz incalzit

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci in concluzie e scumpa si mai baga si din burta de la el la dotari

la asigurare tot cam pe la pretul ila e

la 2.0d la a mea am dat 406 ron pe 6 luni la ardaf

mersi frumos

Edited by ClauVolvo460

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare

vreau si eu o parere la v50-ul asta http://www.autovit.r...-C27566760.html

pretul e bun sau e scumpa si cum e cu inmatricularea sau cu timbrul de mediu?mai platesc ceva?

sunt foare multumit de v50 cu 2.0d care il am dar vreau un motor mai mare cu cp mai multi

cat platiti voi la primarie si la asigurare pe un an la motor cu 2,4d

Salut, in primul rand eu sunt din Galati si masina a fost adusa de afara ori cumparata recent ptr ca nu-i un oras mare si mai vedeam masina prin x locuri. In al doilea rand o sa te omoare taxele( impozit + asigurare). Pretul este exagerat. Adaosul pus de vanzator este prea mare. Probabil a luat masina la 9000 si dupa ce a invesit putin in ea cere inca 3000 . Dupa jante masina e detinuta de vreun pustan ceva ori persoana pana in 35 ani si la motorul asta cu siguranta este forjata.

Sfatul meu...spune PAS

Poi din start minte cu xenon adaptiv si navi mare color.

Ca si pret mi se pare imens.De pretul ala iei s80 cu acelasi motor, sau alta masina din clasa superioara.

Ca si taxa la 2.4 platesti cam 9.5mil si asigurare depinde de varsta si oras.(din profilul tau am dat pe emag la asigurari si mi a dat de pe la 800 la euroins, 1800 lei tiriac, 1500 grup ama, 2000lei la omgniasig)

Cam cat dau eu pe casco

si miram as sa aibe parbriz incalzit

Sa iei ca etalon Grupama ori Tiriac. Restul sunt praf la asigurari. deci 1500-1800 doar asigurarea pe an. Impozitul este maricel. Sare de 1100 an. La un civic 2.2 diesel atat mi-au iesit calculele 1100. Asta inseamna ca pe an fara combustibil, piese, revizii masina asta te costa intre 2600 si 2900 lei adika aprox 220 pe luna. Bani dati aiurea pe taxe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mersi frumos de sfat nionu76

o sa raman tot la albastrica mea

Share this post


Link to post
Share on other sites

E misto ca e automata si 2.4 dar vanzatoru minte in ce priveste dotarile si mi se pare scumpa. Eu nu as lua-o!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now