23 posts in this topic

Am vazut un anunt pe net cu un volvo frumos,am salvat pagina acum cateva zile si acum am vrut sa iau numarul dar anuntul a expirat,aveti idee cine e???Sau,cu putin noroc,aveti numarul lui? :hello2: anuntul: http://www.auto.ro/volvo-s40/1560135.html

Edited by AdiBurlacescu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar ai vazut ca nu este inmatriculat? Cica ar avea si filtru de particule!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

frumoasa rau masina...dar taxa la ea e lejer o mie jumate

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ANdu are filtru de particule dar la noi nu face 2 bani!

Euro 3 din 2003 ..o sa coste ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

filtru de particule e tot pr reducerea noxelor??

Share this post


Link to post
Share on other sites

filtru de particule e tot pr reducerea noxelor??

Da!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar vorbim sa ne aflam in treaba .... de dorul de a vorbi.

Scrie in anunt proprietar de 3 ani - oare cum o fi circulat cu ea neinmatriculata?

Inmatriculat in strainatate nu are nicio legatura cu neinmatriculat. Exemplu: daca este inmatriculat in EU si se poate circula cu ea, cu conditia taxe platite in tara respectiva?

In loc sa aberam, poate ii dam omului un ajutor.

Eu unul nu cunosc anunt si nu stiu masina - imi pare rau.

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

probabil se referea "neinmatriculat' ro....dar era in alta tara ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,e frumoasa masina,de taxa nu se pune problema,il sunase un prieten inainte si a zis ca e bagat dosarul de vreo o luna pt a o inmatricula fara taxa.O alta chestie e ca omul face procura pe numele tau si poti circula cu ITP si asigurare inca 8 luni daca vrei se poate si prelungi.Chestia e ca prietenul asta al meu nu a salvat numarul!!!!Din cate a vorbit cu el a aflat ca are carte service si distributia si ambreajul au fost schimbate.Sincer va spun ca eu dau 4000 pe ea inscrisa.Daca intre timp aflati ceva :occasion14:

P.S Nu vad eu bine sau nu are butonul de reglare a farurilor?!

Edited by AdiBurlacescu

Share this post


Link to post
Share on other sites

super,nu am mai auzit :headbang: .Na asta e...poate gasesc io cumva numarul.Din Ploiesti mi se pare ca e.

Edited by AdiBurlacescu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi,am vazut ca are xenon si stiam ca e si de fabrica dar nu stiam de auto-leaving.

Edited by AdiBurlacescu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata bine masina dar daca privesti in viitor, ai mari sanse ca dupa 3-4 ani sa nu mai gasesti client la ea.

Frumusetea e efemera iar masina la 300k km, in afara de faptul ca va valora vreo 1000-1500eu (la capitolul asta nu ai ce face, asta e), in Romania, datorita prejudecatilor daca o sa o vinzi la cineva la tara, sa care cartofi cu ea... te poti considera norocos.

Chiar si asa tot o sa iesi ieftin (daca faci multi km cu ea), doar incerc sa iti explic un aspect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi,am vazut ca are xenon si stiam ca e si de fabrica dar nu stiam de auto-leaving.

Off-topic: din ce stiu eu orice sistem de xenon din fabrica a dotat automat cu functia de auto-leveling in functie de viteza si incarcare masina. Totusi, la a mea cel putin, deasupra fiecarui far exista un mic "surubel" de unde se mai pot ridica / cobori farurile fata de referinta. Am vazut asta recent la Primus cand mi-au verificat farurile si nu stiam de ce mai verifica :) - atunci mi-au aratat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Mav',asa au toate acele surubele.

Prima data se incearca reglarea din soft apoi se trece la reglarea mecanica.

Don't worry,be happy!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi2727 Da.asa e iti dau perfecta dreptate,si is constient de asta dar cand mi se pune pata nu am ce face.In plus sincer mai mult de 2 ani nu cred ca as tine-o.daca ar avea 110 mii km-130 mii km as pastra-o pana la 400 mii.La valoarea asta ,pana in 4000 nu cred ca tare poate pune problema vanzarii in sensul ca oricum iesi in pierdere si cu banii care ii iei pe ea nu tare poti sa iei mare lucru(eventual un DUCATI MONSTER 750cmc :headbang: ).Sa nu uitam ca VOLVO e un microb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Sa nu uitam ca VOLVO e un microb.

True! :hello:

Ar trebui sa invat sa respir din nou fara olandezul meu zburator. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vb cu proprietarul si pleaca pana in ianuarie din tara,iar cand se intoarce ne vedem in tara.Daca totul e ok o cumpar,eu am client la a mea(vechiul proprietar,care e si primul!).Chiar daca are ceva km mi-o place si stiu care is punctele forte respectiv minusurile acestui model,stiu la ce sa ma astept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok.Sa ne tii la curent.

Pana atunci eu zic sa il lasam deschis,eventual sa schimbam numele,ce zici?

Sent from Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok.Sa ne tii la curent.

Pana atunci eu zic sa il lasam deschis,eventual sa schimbam numele,ce zici?

Sent from Tapatalk

Da,ar fi indicat sa schimban numele pentru ca nu mai e 'URGENT' :glasses9: . Sper sa o iau,e cam o chestie de timp,dar sa mai zic ceva in legatura cu urmatoarea masina care o cumpar,eram in dilema am gasit si un mondeo din 2003 130cp,pret bun,km ok dar tot nu are acel ceva ce gasesti doar la VOLVO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now