maverick

A alimentat cineva cu efixs?

29 posts in this topic

Lukoil si OMV este acceptabil si preferabil pt mine iar de la Mol si Agip mergi de parca ai facut 1 plin si jumate :smile: dar afuma esapamentul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dat fiind faptul ca am stat strict pe subiect rog un moderator sa curete tot ce este offtopic vs. subiectul topicului. Multumesc anticipat.

Inclusiv fraza asta:

Regiunea "Закарпатська" in traducere Transcarpatica este o regiune imensa, care ajunge pana la cehi - inclusiv slovacii de azi au cuvinte precum picioci, slanina, etc, si da a fost parte din voievodatul mentionat de Heim. Cativa dintre noi avem bunici morti in razboi in muntii Tatra pentru neamul romanesc. Dar asta e alta poveste.

Propun sa deschidem un topic generic referitor la carburanti, eventual cu Poll pe tip de: motor Volvo / combustibil utilizat. Astfel, cred ca virgula colegii de club ar putea vedea, cel putin statistic, ce tip de combustibil ar putea folosi pentru fiecare tip motor.

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum nu gasesc nici un alt topic referitor la combustibili o sa postez aici.

Confirm si eu ca EfixS de la Rompetrol parca nu mai este carburantul pe care l-au lansat initial pe piata.

Obisnuiam sa fac 1-2 plinuri pe luna cu aceasta motorina, Rompetroul fiindu-mi oarecum aproape de casa, pana cand intr-o seara, fiind inchis la Rompetrol pentru nu stiu ce control, am alimentat plinul de la LukOil si am constatat cu stupoare ca range-ul era mult mai mare decat ce-mi afisa cu un plin de la Rompetrol.

Masina (e vorba de a doua din semnatura mea, ca nu aveam atunci Volvo), s-a comportat foarte bine cu motorina de la LukOil, iar de atunci am evitat EfixS-ul de la Rompetrol, caruia nu-i mai vad avantajele. Probabil s-au jucat pe parcurs la reteta, deoarece atunci cand au lansat-o pe piata mi se parea cea mai ok motorina dintre toate. Cel putin parea ca zburda mai bine masina cu ea si nu mai fumega asa de mult.

Stima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am citit foarte amanuntit dar pentru cei ce nu stiu standardul benzinelor si motorinelor sa schimbat in mod oficial si parca au renuntat la acea cota de biodisel bagata cam pe gat zic eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now