jenutu

Manual reparatii S40 / V40 (1996-2004)

12 posts in this topic

Am gasit de la un amic manualul de service in engleza pentru S40/V40 si mi l-a tras la xerox . Calitatea nu e chiar extraordinara , dar m-am descurcat cu instalatia electrica . Daca mai are nevoie cineva de el , sa posteze pe forum sau la 0745727554 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

as fi interesat si eu de acel manual de reparatii daca se poate un email multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

E scos la xerox .

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna ziua

as fi interesat de acest manual daca il mai aveti contra cost bineinteles sau eventual am inteles ca a fost scanat si pus pe un file saring dar nu se mai poate accesa dat fiinda un timp prea mare decand a fost postat.

Cu stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

un astfel de manual am eu in format pdf. il incarc in doua parti in format rar ca are vreo 28MB si nu pot sa il incarc pe forum intreg. nu e claritatea la poze chiar asa de buna, dar eu unul am priceput ceva si chiar m-a ajutat in unele situatii. merge deschis cu Adobe reader.

Volvo S40 & V40 1996-2004.part1.rar

Volvo S40 & V40 1996-2004.part2.rar

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al doilea fisier nu contine nimic. Te rog repune-l corect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles abia acum... trebuie dezarhivate ambele fisiere deodata. Se pun unul langa altul si apoi se da dezarhivare pe primul din ele, operatia facandu-se deodata din amandoua. Off, informatica asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusdaniel: se numeste "arhivare pe volume". Ca atunci cand incercam sa bagam 20 de mega pe 7-8 dischete.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ma bucur ca s-a rezolvat pana la urma. sper sa va fie de folos :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut am si eu o problema nu stiu de ce cand e motorul rece nu are forta motorul incerc sa accelerez si parca se ineaca sau nu se alimenteaza dar daca accelerez cate putin merge am schimbat filtru aer curat clapeta dar tot asa face .O sa schimb si bujiile sa vad tot asa face.Mentionez e un Volvo S40mot.1800 benzina an97

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimba bujiile initial, comportamentul poate fi de la bujii. E simplut motorul, fara variator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now