Sign in to follow this  
Followers 0
lerry

radiator apa 850

8 posts in this topic

Va salut,am radiatorul spart,ma puteti ghida catre o solutie ieftina?

500 ron unul nou spun ei,cei din autovit(dezmembrari auto marci straine) sa am incredere sau ma puteti indruma in alta parte?[attach=#]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inainte sa cumperi de la prima sursa eu spun sa mai cauti pe net......pana atunci poate te ajuta produsele miraculoase din comert care cica opresc scurgerile.........ca ex.:am gasit la noi stopuri superioare pt 850 cu 300 Ron bucata.....si cu ajutorul unor prieteni am reusit sa cumpar pana la urma, din Ungaria la 100 ron bucata...........deci cauta si poate-poate......ma uit si eu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

radiatorul nu il schimbi in fiecare zi asa ca ar trebui sa pui unul nou. nu stiu cit ar trebui sa tina dar cred ca macar vreo 70000 km asa ca ia-l nou ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avind in vedere ca "afara" unul nou e in jur de 200 dolari - cred ca 5 milioane (ptr.unul nou - atentie) e un pret corect, nu cred ca gasesti mai jos. Iar unul la mina a 2-a sa nu-ti iei, ca arunci banii pe fereastra.

Solutia mai ieftina cu produsele care opresc scurgerile merge doar daca e un por mic - o "spartura" foarte mica. Daca ai o gaura - la revedere...

Bafta sa gasesti ceva convenabil.

A - da-i telefon lui dumyg, parca el avea unul de rezerva. Vorbeste cu el si poate iti face un pret bun.

Sa ne tii la curent cu ce ai gasit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cumpara unul nou deoarece vine vara si nici osolutie miraculoasa nu il lipeste iar unul vechi se poate dupa ce il montezi si treci peste o linie de tranvai sa constati ca e spart.Cumpara nou parerea mea

Share this post


Link to post
Share on other sites

deacord cu cei de sus !! pune unul nou!! eu am schimbat 2 pana acum  :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Absolut de acord ca trebuie unul nou..........dar ce face omul cand vrea sa mai dea un ban si acasa si vrea sa savureze si placererea de a conduce?????...............poti distruge motorul fara  lichid de racire deci e o chestie f importanta........dar pt moment poate are nevoie omul de o rezolvare mai ieftina [ ce-i ieftin e mult mai scump]..........ca de nu era o problema cele 5 milioane nici nu ne mai intreaba :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru sfaturi,am sa iau unul nou prntru mai multa siguranta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0