Bogdan S

Usa torpedou?

8 posts in this topic

Salut! Are cineva piese de interior bej de 850? Am nevoie de usita de la torpedou si in dezmembrari caut de 2 saptamani si n-am gasit. Imi place masina, dar fara acces la spatiul torpedoului, viata este grea...

Edited by Bogdan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm cam nasol cu bej...la dealer nu se mai gaseste mare lucru... Vezi ca sunt si 2 variante dpdv al mecanicii. Cele care provin de la masini care nu aveau airbag au alta usa la torpedo (mai mare) . A ta nu are de loc sau e defecta ? Mecanica din interior se poate schimba.

Asta ai vazut-o? http://www.ebay.com/...935be9c&vxp=mtr

Edited by Cristian Scutaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are manerul de deschidere rupt. Asa am luat-o. O singura data am reusit sa o deschid. Fostul propietar atata a stiut sa traga de ea ca e putin indoita si nu mai urmeaza liniile bordului. Deja am schimbat si bateria ca imi ramane aprinsa lumina din torpedou si nu e o problema, oricum trebuia schimbata, dar nici sa scot siguranta de fiecare data cand o las in garaj 2-3 zile nu-mi convine. Mersi de ideea cu ebay, dar mi-am luat odata o teapa faina si de atunci stau cuminte. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca e stricat manerul nu e asa o tragedie. Ai nevoie de o usa oarecare nu conteaza culoarea si nici modelul (cu sau fara Airbag) . Pe spatele usii ai cateva suruburi si se desface in 2 bucati si ai acces la partea de mecanica. Acuma poti prelua de la donor partile defecte.

Legat de lampa: poti scoate torpedoul si scoati becul din soclu cat timp nu e reparata usa.

Asa arata maruntaiele manerului.

De obicei se rupe bucata de metal care are arcul prins si nu mai e posibil de deschis usa.

https://www.dropbox.com/s/frbaerqfehmxy09/2013-01-12%2015.19.53.jpg

Edited by Cristian Scutaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am desfacut sa vad ce e pe acolo. Usita statea inclinata din cauza suportului uneia dintre balamale, care mai sta doar in vinil. Vad eu cum il lipesc. In rest nu este capat de tara. Estetic e perfect. In schimb mecanica...trebuie schimbata in intregime.

post-3677-0-16050700-1362919016_thumb.jp

post-3677-0-11113200-1362919022_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan S trimite-mi un numar de telefon sa te pot contacta in cazul in care esti interesat de urmatoarele : saptamana viitoare am drum pe la vreo doua dezmembrari care stiu ca au usa torpedoului in stare buna( mai ales mecanismul de inchidere), verific care e mai ok, te sun de la fata locului, comunic pretul si daca te intereseaza il si cumpar si ti-l trimit prin curierat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trimite număr de contact şi adresă ori lui opus ori mie si poţi considera că ai gasit piesa 90 %

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vorbit deja cu opus. Acuma miercuri ma duc la un turc care are in dezmembrare un T5R. Mi-a promis ca nu merg degeaba. :D Poate gasesc si alte chestii faine pe el. Daca merita, fac poze si le postez aici. Poate este si alta lume interesata de ce se afla pe masina aceea si nu e o problema sa le trimit prin posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now