danny_r_boy

Vadis

22 posts in this topic

Am luat de pe net Vadis dar nu stiu sa-l folosesc.Imi puteti spune va rog ce trebuie introdus la user name si la parola?? Si cum se foloseste...Ce este cu interfata??Multumesc anticipat!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incarca

user: sysadm

password: NQZ5-XC3E-P8HD-A2SU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cu acel cont creezi un user "normal" caruia ii dai drepturi... Cum faci in Windows, cand creezi un user. Bifezi tot, apoi ii dai "Create user". La urma iesi din cont, si te loghezi cu userul si parola deja create.

Bafta !!!

PS: Vezi ca trebuie sa ai si un "Vadis Set-up Instructions.rtf" in care te invata tot ce trebuie. Doar citeste-l

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu caut un upgrade la Vadis - s40 model 2008 nu imi apare (2.0D). Ma poate indruma cineva?

Merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS: Vezi ca trebuie sa ai si un "Vadis Set-up Instructions.rtf" in care te invata tot ce trebuie. Doar citeste-l

subscriu la ce-a zis Midnight Caller...  ;D

si atasez si instructiunile de folosire  ;)

Vadis set up instructions .txt.doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu caut un upgrade la Vadis ptr s40 2.0d model 2008? ma poate indruma cineva?

merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am luat de pe net Vadis dar nu stiu sa-l folosesc.Imi puteti spune va rog ce trebuie introdus la user name si la parola?? Si cum se foloseste...Ce este cu interfata??Multumesc anticipat!!

Poti sa-mi spui de unde l-ai luat sunt interesat si eu de VADIS pentru S40 disel 1.6D.

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu caut un upgrade la Vadis ptr s40 2.0d model 2008? ma poate indruma cineva?

merci

Am acelasi tip de masina cu 1,6D dar din 2006, Vadis-ul pe care il am este pana in 2005 dar se potriveste, doar selectez la anul de fabricatie 2005, nu stiu ce noutati au aparut pana in 2008. Probabil ar fi mai dificil daca vrei sa folosesti interfata VCT2000, in rest gasesti in el cam tot ce ai nevoie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa am procedat si eu. m-a interesat mai mult ptr. pasii care trebuie facuti (montare/demontare decoruri) ptr. a instala un car kit bluetooth si daca gasesc sh cirlig de remorcare ma ajuta Vadis-ul.

merci de ajutor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am innebunit eu sau PC-ul meu sau VADIS-ul ?

Acelasi VADIS pe care il avem toti si care a functionat excellent nu mai vrea sa functioneze, l-am reinstalat de 6 ori pana acum in tot felul de metode, totul e ok numai ca nu imi afiseaza nimic, nimic, e alb totul, orice aleg totul e gol, a mai patit cineva chestia asta ?

Acelasi sistem de operare fara modificari, acelasi pc, il dezinstalasem pt spatiu iar acum l-am reinstalat si imi da batai de cap.

Credca deja innebunesc cu sistemele de operare Microsoft, 100% imi iau un Mac

Deci ati patit vreunul asa ceva ?

post-527-12877849550168_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am innebunit eu sau PC-ul meu sau VADIS-ul ?

Acelasi VADIS pe care il avem toti si care a functionat excellent nu mai vrea sa functioneze, l-am reinstalat de 6 ori pana acum in tot felul de metode, totul e ok numai ca nu imi afiseaza nimic, nimic, e alb totul, orice aleg totul e gol, a mai patit cineva chestia asta ?

Acelasi sistem de operare fara modificari, acelasi pc, il dezinstalasem pt spatiu iar acum l-am reinstalat si imi da batai de cap.

Credca deja innebunesc cu sistemele de operare Microsoft, 100% imi iau un Mac

Deci ati patit vreunul asa ceva ?

schimba data 01.04.2004

Share this post


Link to post
Share on other sites

01.04.04 ??? O sa incerc sa instalez si cu data asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi poate spune cineva ce reprezinta eroarea "Can't find ID with value ... (o valoare numerica asociata probabil fiecarei poze/ tip de informatie). Please contact your VADIS administrator"? Tin sa mentionez ca am procedat conforminstructiunilor si am setat data 03.06.2004 si am dat (sau cel putin am incercat) drepturi userului creat de mine.

Multumesc!

Edited by darian007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut :hello2:

Cum pot verifica istoricul masini (volvo v50 din 2005 motor 2.0d) pe Vadis?

Se poate verifica?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dupa ce devii reprezentanta, si te legi la baza de date comuna :)

Nu, nu il poti afla decat de la un dealer/service oficial VOLVO.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reprezentanta nu mai foloseste Vadis . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am innebunit eu sau PC-ul meu sau VADIS-ul ?

Acelasi VADIS pe care il avem toti si care a functionat excellent nu mai vrea sa functioneze, l-am reinstalat de 6 ori pana acum in tot felul de metode, totul e ok numai ca nu imi afiseaza nimic, nimic, e alb totul, orice aleg totul e gol, a mai patit cineva chestia asta ?

Acelasi sistem de operare fara modificari, acelasi pc, il dezinstalasem pt spatiu iar acum l-am reinstalat si imi da batai de cap.

Credca deja innebunesc cu sistemele de operare Microsoft, 100% imi iau un Mac

Deci ati patit vreunul asa ceva ?

Am patit si eu ceva asemanator.

Este un soft care se instaleaza odata cu vadis

si care iti afiseaza desenele. Un fel de view-er de

desene. Nu stiu acuma sa iti spun cum se nuemste.

Eu l-am reinstalat.

Nu sunt profesionist, dar tind sa cred ca aceea e problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now