Sign in to follow this  
Followers 0
sienna

Leduri oblice fata la XC60,sub faruri,cum se schimba?Nu vad acces la ele!

4 posts in this topic

Apar asa multe probleme la Volvo sau nu sunt eu obisnuita?Ieri dupa ce am dus-o la spalatorie mi-a aparut in bord ca s-a ars un bec,cand am verificat e vorba de ledurile alea oblice de sub faruri,problema e ca nu vad pe unde am accesul la ele.

Si inca o intrebare posesori de Volvo XC 60,sincera:apar atat de multe probleme la masina asta!!!Am schimbat tija swirl,acum senzor parcare,becuri la ce sa ma mai astept?Are 95 000 km la bord,incep de acum sa cada toate?As aprecia un raspuns sincer !

Multumesc!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar daca nu am XC60, eu cred ca pentru 95.000 de km. stai excelent. Nu ai a te plange la kilometri astia pentru atata lucru.

Apreciaza mai degraba confortul, siguranta, eleganta si luxul cu care te rasfata aceasta masina. Automobilul care nu se strica inca nu s-a inventat.

Ma rog, facusera cei de la Mercedes un model prin anii 70 sau 80 parca, dar au renuntat repede, caci nu mai castigau din piese.

Edited by mariusdaniel
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate,poate ca ma plang prea mult,dealtfel pentru felul in care arata l-am achizitionat,trebuie sa tratez toate problemele care apar ca atare.Buna gandire!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti sigur ca nu ai o pozitie arsa in far ?

Lampile de pozitie pe LED din bara nu prea se ard iar din cauza ca nu sunt "servisabile" si nu sunt usor accesibile, desfaci bara pt a umbla la ele .

O lampa costa 550 lei asa ca inainte de a comanda una trebuie sa verifici daca nu ai o siguranta arsa sau chiar pozitia din far pt ca sunt legate .

Este normal sa ai probleme cu masina, XC60 MY09 este prima varianta cu bubele aferente, modelele mature fabricate dupa MY11 nu mai au aceste probleme, ca si o curiozitate trebuie spus ca D5-ul dupa 2010 nici nu mai are swirl. Cand vei segmenta motorul poti spune ca ai trecut prin toate problemele XC60-ului .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0