Godfather

Drept La Replica - V40 test drive @ Primusauto in Otopeni

82 posts in this topic

DA mi voie sa te contrazic putin:

-chiar daca noua masina va fi cumparata din afara tarii,pretul poate fi mult mai mare decat la Primus

sau daca pretul va fi mai mic ,dotarile vor fi minime

aici te inseli amarnic

un v40 in germania (aceeasi echipare, acelasi motor) est cu pina la 4.000 euro mai ieftin decit la primus.

Am cerut contraoferta pe baza unor oferte de la dealer din germania si am primit numai liste oficiale de pret si raspunsuri evazive

Mai sunt si niste reduceri pentru prosti gen "masina are pret de lista 37.000 euro si pret special 24000 euro" - cind aceeasi masina la dealer in germania este 20.000 euro si chiar sub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Costin, iti racesti gura degeaba, unii chiar nu vor sa inteleaga inca, ci anume ca noi, aceasta tara, este inca O BUNA PIATA DE DESFACERE, unde inca se profita in toate domeniile, unde inca noi nu avem cultura de a cunoaste valoarea banului, unde inca ne furam caciula unul altuia!

Poate, datorita noua si a schimbarii ce va urma, vor prinde copii nostri vremuri mai bune :smile: ... o lume mai buna!

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu sper ca sa emigreze copiii mei ...

nu trag speranta ca aici se va trai normal mai devreme de 50 de ani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revenim la titlul topicului SI S-A FACUT CURAT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

astept si eu raspuns la intrebarea:

masina aceasta

la ce pret se achizitioneaza din romania?

acelasi motor, aceeasi echipare ca in link?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut costinel_mc,

desi nu vreau sa ma bag in discutiile astea, ar trebui sa dai un clic pe pagina http://www.eu-flanze.de/ - firma care a inserat acest anunt pe mobile si vei observa, ca este o agentie, care importa masini din alte tari. deci nu este vorba despre o masina nemteasca...

poate ar fi bine sa compari preturile de la dealerii din germania cu preturile dealerilor din romania, nu a importatorilor, care dubiosi sau seriosi, aduc masini din alta parte.

dar si daca o masina costa net atat in germania cat si in romania, din cauza diferentei tva-ului (19 vs 24) pretul brut va fi in romania mai mare- fapt pt care nu dealerul este de vina.

tot odata cu cat cumperi un numar mai mare de masini, cu atat mai mare discount primest: sunt foarte multi dealeri in alte tari, care vind intr-o luna mai mult decat importatorul volvo in romania pe an...

o zi buna

fan-volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

diferenta de tva intre romania si germania este de 1000 euro, deci nu se justifica prin tva

am observat ca in romania masinile sunt mai scumpe cu 2000-4000 (pentru masini noi 0 KM de 16.000-20.000 euro) decit in germania

am verificat la toyota si volvo, de curind si situatia este la fel.

probabil ca vine din discountul pentru rulaj, desi eu credeam ca masinile se vind cu acelasi pret in toata lumea, indiferent de tara.

altfel daca in congo ar vinde 1 masina pe an ar trebui sa coste 40.000 in loc de 20.000 euro nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now