Chris

Un mic ajutor :)

13 posts in this topic

Dragi colegi, vreau sa va cer ajutorul cu o problema mai ciudata :)

Saptamana viitoare vreau sa duc jantele de pe s40 ul meu la sablat si vopsit, problema este ca jantele trebuie sa le duc fara cauciucuri si am nevoie de unele de schimb deoarece nu prea am unde lasa masina fara roti. Daca poate cineva sa ma ajute cu un imprumut sau inchriat 4 jante cu cauciucuri cu tot as ramane dator. Nu conteaza jantele cum sunt doar sa ii pun niste roti la masina sa am unde sa o las.

Multumesc frumos

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te pot ajuta eu Chris .....

Am jantele cu anvelopele de iarna, dar nu stiu daca incap la tine, dat fiind faptul ca ai T5 este posibil sa ai discuri mai mari...

Sa vedem ce spun si colegii sau poti trece pe la mine sa facem o proba, eventual sa le si iei :smile:

Ps: Rotile de iarna sunt de 15"

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

In roti de 15 incap etrierii cu discuri de 281mm, deci ar trebui sa mearga. Tot pe 15 de volvo am si eu pe smartul meu, si ti le pot imprumuta daca ai nevoie, doar sa nu te duci la itp cu ele ca pe fata am 175/65R15 si pe spate 195/60R15.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baieti, multumesc tare mult pentru ajutor, problema e ca jantele pe 15 nu cred ca incap, masina avand discuri dr 320mm din cate stiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masoara-le ca nu e greu si cu janta pusa iti dai seama orientativ de diametru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alex Chris are noul S40, jante cu 5 prezoane si cred ca are si discuri mai mari.Deci oferta ta pica.

Edited by daann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, am verificat si jante ma mici de 16" nu merg, sunt prea mari discurile. Multumesc mult oricum

Share this post


Link to post
Share on other sites
:) Cu placere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oops, n-am vazut. De aia si avea discuri asa mari :) Imi pare rau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi colegi, vreau sa va cer ajutorul cu o problema mai ciudata :smile:

Saptamana viitoare vreau sa duc jantele de pe s40 ul meu la sablat si vopsit, problema este ca jantele trebuie sa le duc fara cauciucuri si am nevoie de unele de schimb deoarece nu prea am unde lasa masina fara roti. Daca poate cineva sa ma ajute cu un imprumut sau inchriat 4 jante cu cauciucuri cu tot as ramane dator. Nu conteaza jantele cum sunt doar sa ii pun niste roti la masina sa am unde sa o las.

Multumesc frumos

Te pot ajuta dar trebuie sa dai un tel sa vorbim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok te deranjez maine cu un telefon. multumesc frumos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si sa incep ca la Oscaruri :))

Vreau sa le multumesc colegilor din club pentru sprijin mai ales ca la cateva minute dupa ce am pus topicul au sarit instant cativa membrii sa ma ajute si vreau sa ii multumesc in special colegului V50saphir pentru ajutor. Problema fost rezolvata, masina arata ca noua iar eu sunt foarte incantat.

Cred ca topicul se poate inchide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu il inchidem pana nu pui poze,sa vada si ochiul nostru.Altfel nu te credem :D

Aaa...poti face asta si in Galeria foto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.