florinel71

Capac Tanc de Motorina

10 posts in this topic

Pur si simplu am deschis capacul la motorina sa fac plinul si m am trezit cu el pe jos. Dupa cum se pare s-a rupt una din cele doua urechi ...si nu stiu cum as putea rezolva problema...se schimba bucata accea de plastic care are urechiusele ? ...E incomod ...efectiv numai sta si trebuie sa am grija de fiecare data ....Nu gasesc nimic pe internet care sa ma ajute ...

post-5701-0-34167000-1370691963_thumb.jp

post-5701-0-99798000-1370691984_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pur si simplu am deschis capacul la motorina sa fac plinul si m am trezit cu el pe jos. Dupa cum se pare s-a rupt una din cele doua urechi ...si nu stiu cum as putea rezolva problema...se schimba bucata accea de plastic care are urechiusele ? ...E incomod ...efectiv numai sta si trebuie sa am grija de fiecare data ....Nu gasesc nimic pe internet care sa ma ajute ...

Este o problema cunoscuta, se rezolva foarte simplu cu o noua balama, costa cam 50 de lei acum ceva timp.

Ia legatura cu Alex (Midnigh Caller) !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Colegul dupa cum observ este din Londra :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai ce-i face...trebuie schimbata. Cand am cumparat masina am luat-o cu ambele urechiuse rupte. Si pe vremea aia s80-ul avea 3,5 ani!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ma ajutat foarte mult...am cautat si am gasit...am comandat deja ...am dat 5 lire!

Multumesc mult!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Colegul dupa cum observ este din Londra :D

Nu am observat, my bad :)

Da ma ajutat foarte mult...am cautat si am gasit...am comandat deja ...am dat 5 lire!

Multumesc mult!

:)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temporar se poate rezolva , dand o gaura in bucata de material plastic care a ramas și prins arcul cu o sarma subtire.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

aceasi problema si la mine.asa am cumparat masina , o sa fac ceva poze si o sa le postez aici, ptr ca mi se pare ca lipseste inca ceva de pe acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aceasi problema si la mine.asa am cumparat masina , o sa fac ceva poze si o sa le postez aici, ptr ca mi se pare ca lipseste inca ceva de pe acolo.

Nu este nevoie sa faci poze, pentru ca asa se rup toate! Iti trebuie alta balama, care costa 50-60 lei la Midnight Caller

Share this post


Link to post
Share on other sites

o, relativ ieftin, slava Cerului.Poi o sa il rog frumos pe domnu (Midnight Caller) sa vedem despre ce este vorba.plus, am observat faptul ca am o problema cu o bucsa, un pivot si o bieleta.eh, astea se repara .Numai bine tuturor !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now