gaby.volvo

bucsi s40

13 posts in this topic

buna dimineata!

cine imi poate da niste poze cu bucsile care imi trebuie pt masina? Volvo S40, luna 05-2000, 1783 cmc 90kw.

vreau sa le schimb si pe spate si pe fata, dar nu stiu de care imi trebuie si cate. si pt bara stabilizatoare.

si va mai rog ceva, rulmentii pe spate sunt ca uzati, pot schimba doar rulmentul sau acel sistem cu totul?

Multumesc frumos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna dimineata!

cine imi poate da niste poze cu bucsile care imi trebuie pt masina? Volvo S40, luna 05-2000, 1783 cmc 90kw.

vreau sa le schimb si pe spate si pe fata, dar nu stiu de care imi trebuie si cate. si pt bara stabilizatoare.

si va mai rog ceva, rulmentii pe spate sunt ca uzati, pot schimba doar rulmentul sau acel sistem cu totul?

Multumesc frumos!

daca ai chef sa vii pana la iasi facem aici o constatare si o revizie la masinuta si pleci cu masina boboc....

Share this post


Link to post
Share on other sites

si codurile mi-ar fi de folos. dar m-ar interesa poze, ca sa stiu cum arata cand merg la piese auto sa le cumpar. de asta vreau niste poze. Am vazut ca sunt mai multe modele pe siteurile de pe net si am ramas cam in ceata.

daca ai chef sa vii pana la iasi facem aici o constatare si o revizie la masinuta si pleci cu masina boboc....

de venit la Iasi nu am tip momentan.

Edited by gaby.volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ajungi la Gura Humorului te pot ajuta eu cu problema bucselor.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc frumos, dar nu ma pot deplasa nicaieri.

Eu vreau ajutor dintr-un motiv simplu, nu stiu de care bucsi sa ii cumpar. M-am uitat pe net, prin cataloage auto si sunt mai multe modele. Vreau sa imi arate cineva o poza cu bucsele necesare. Schimbul, reparatia si tot ce trebuie nu-i problema. Si ca sa stau 2-3 zile cu masina pe rampa....nici asta nu pot. Ca le-as da jos si m-as uita exact la ele. Dar pana le scot, pana dau comanda, pana vine comanda....dureaza ceva timp. Asa, daca stiu exact ce imi trebuie, dau comanda si cand le am trec la treaba!

Edited by gaby.volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu te supara pe noi....dar prea comod....esti....nu cred ca are cineva timp sa iti caute poze sau iti faca poze la fiecare bucsa si tot asa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orice magazin auto cu angajati capabili pot sa iti comande bucsele respective pe baza seriei de sasiu, cu mici exceptii la unele bucse gen stabilizatoare care pot avea diferite diametre dar si alea se pot afla.

Daca cei de acolo nu sunt in stare...atunci mergi la un alt magazin de piese.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau ii desfaci singur rotile, te uiti la bucsi, faci si poze si ai rezolvat problema

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu te supara pe noi....dar prea comod....esti....nu cred ca are cineva timp sa iti caute poze sau iti faca poze la fiecare bucsa si tot asa...

nu ma supar, dar avand in vedere ca aici e un forul dedicat Volvo-ului...ma astept sa gasesc aici raspunsul cel ai aproape de adevar.

Orice magazin auto cu angajati capabili pot sa iti comande bucsele respective pe baza seriei de sasiu, cu mici exceptii la unele bucse gen stabilizatoare care pot avea diferite diametre dar si alea se pot afla.

Daca cei de acolo nu sunt in stare...atunci mergi la un alt magazin de piese.

da, imi pot comanda bucsele la orice magazin. dar pe mine ma intereseaza sa vad exact cum arata acele bucse, intelegi? Am patit cu filtrul de ulei si de polen, nu am stiut de care imi trebuie si cei de la piese mi-au comandat dupa ce au crezut ei :)) e de ras, stiu....am avut noroc ca s-au putut schimba. Si acum vreau sa stiu exact ce comand.

Sau ii desfaci singur rotile, te uiti la bucsi, faci si poze si ai rezolvat problema

pana la urma la asta voi ajunge, daca nu gasesc raspuns la nelamuririle mele.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai cel putin un magazin care se ocupa DOAR de piese VOLVO... nu imi amintesc sa ma fi intrebat sau sa fi comandat de la mine ceva si sa nu ti se potriveasca... Cine se ieftineste mai dihai plateste... parerea mea...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai cel putin un magazin care se ocupa DOAR de piese VOLVO... nu imi amintesc sa ma fi intrebat sau sa fi comandat de la mine ceva si sa nu ti se potriveasca... Cine se ieftineste mai dihai plateste... parerea mea...

da, da. stiu siteul, m-am uitat pe el. nu-i vorba de ieftineala, e vorba de lipsa de conoastere sa zic asa. si pana la coanda vreau sa am habar. oricum vreau sa ii pun ceva bun. cand vine vremea de schimbare, prima data la piese-volvo.ro voi apela. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te uita doar pe site,sunt mii de piese care nu sunt puse le site... da un telefon sau un mail cel mai bine. Pt asta sunt vanzatorii,ca sa te elucideze cand ai nelamuriri,nu te sfii sa intrebi !

Samsung Galaxy S on JellyBean

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now