Matrixxx

O casuta in jurul Bucuresti-ului...

7 posts in this topic

Dragilor, apelez si la voi pe aceasta cale :

daca auziti de vreo casuta de vanzare (cu curte verde, neaparat) in jurul Bucuresti-ului, la maxim 100 km distanta, va rog sa-mi dati si mie un semn, ca mi-au iesit ochii tot cautind (degeaba) pe google...Una vezi in anunt si alta gasesti cind mergi acolo sa o vezi, te iei cu mainile de cap ce diferente intre pozele de pe net si ...realitatea de la fata locului...

Nu ma intereseaza vreo vila sau vreun palat - ci minimum necesar pentru a merge acolo in weekend cu familia (3 membrii adica) - m-am saturat de stat in fata blocului si respirat gaze de esapament de pe bulevard.

Am tot citit pe forumuri de o gramada care si-au luat un teren si au construit ce/cum au vrut ei...insa nu am nici timpul nici nervii de a ridica o casa. Autorizatii, acte peste acte, bleah. Rulote puse pe un teren, case de lemn facute pe fundatie cu piloni...tot felul de idei INSA eu nu am cum sa fiu acolo si sa vad ce se fura, cum se construieste, ce se face, etc.

Prefer sa renovez ceva la una gata facuta. Un termopan, o tabla pe casa, o centrala...lucruri pamintene.

Sa nu ploua in ea, sa nu cada pe mine, conditii omenesti fara pretentii absurde. Trebuie sa-i fac acest cadou baiatului meu care nu stie cum e sa maninci AFARA, cu picioarele goale pe iarba sub un pom, sa auzi niste greieri si sa adormi intr-un balansoar sub stele...

Casa de vacanta e mult spus, mai mult spus un loc de incarcat bateriile sufletului.

Nu ma grabesc.

Va doresc tot binele !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta un teren sa-ti placa sa te "unga la sufletel" si pune pe el o casa mobila, acum se fac si in tara si nu-ti trebui autorizatii. Il conectezi la utilitati si-ti faci minivacante cate/cum vrei. PS repede cu tema asta sa nu te trezesti cu topicul inchis cum am patit si eu cu rulota. www.caseperoti.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, cam ce suma de bani ai disponibila pentru achizitie? Eu stau de aproape 4 ani in Voluntari, si s-au vandut niste casute la bani buni. Basca unele dintre ele chiar langa padure- racoare. liniste, greieri, si sunt zone manele-free.

Share this post


Link to post
Share on other sites

15-20000 euro, mai mult nu dau pe o casuta de weekend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Florine , cu banii astia daca te duci mai la 60 km de Buc. in directia Urziceni , pe langa casa o sa ai si 1000-2000 m de curte :)

Trebuie doar sa nu vrei casa la "sosea" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zice bine Danyx, un prieten si-a cumparat teren plus casa dupa Borcanesti sau ceva in genul. Treci de o asezare de colorati, dar apoi se schimba peisajul, nu iti vine sa te mai intorci in B. O sa stau si eu cu ochii dupa anunturi puse pe gard pe la mine prin comuna :hello: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc Astept, nu-i graba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now