11 posts in this topic

Se duce fratele vostru si cumpara volvo v40 de care si in ziua de azi sunt indragostit de masina asta. Pentru ca a fost a unei femei avea spoilerul spate crapat bine de tot, lipit cu scotch si putin portbagajul indoit. Din cauza ca masina era lovita am primit un pret foarte bun, oricum femeia vroia sa scape de ea. Cumpara fratele vostru masina asa cum este fara revizie, lovita, cu franele de pe fata vai mama lor. Si zic, nu cumpar din Germania spoiler ca m-ar costa undeva la 100€ am gasit in Romania cu 200 RON pe un site bine cunoscut de tot romanul plin de masini si piese. Si hai sa-l sun pe nea' ... cum il va chema. Raspunde fica-sa.

ea- Alo

eu- Alo buna ziua, va sun in legatura cu spoilerul de volvo bla bla bla din anuntul de pe internet.

ea- Dar de ce ma sunati cu numar ascuns?

eu- Va sun de pe telefonul fix care este bagat la secret si va apare numar ascuns.

ea- Hai pa !

Mai insist in ziua respectiva de cateva ori si nimic nu raspundea nimeni. Pe anuntul de pe internet era doar un numar de mobil, deci alta varianta nu aveam. Pe mobil nu aveam credit si chiar nu aveam de gand sa incarc pentru o .... fata.

Intr-un final raspunde iar fica-sa lu' ala.

ea- Alo, ce tot vrei ma?

eu- Buna ziua te rog frumos da-l la telefon pe tatal tau sau mama ta.

ea- Da de ce ma tot suni cu numar ascuns?

eu- Pentru ca te sun de pe fix si e la secret numarul.

ea- Dar de ce e la secret numarul?

eu- Ca asa o vrut nevasta-mea.

ea- Tu faci misto hai pa! ...

eu- Serios nu fac misto vreau sa vorbesc cu tatal tau pentru spoiler. (am realizat ca vorbeam singur, ea mi-a inchis demult)

Cred ca fica-sa lu' ala avea undeva pe la 16-18 ani.

Mai insist si raspunde tacso acum.

el- Ce tot vrei ma, nu mai suna cu numar ascuns !

eu- Doml'e te sun in legatura cu spoilerul de volvo etc.

el- Dar de ce suni cu numar ascuns?

eu- Pentru ca am numarul de fix la secret ca asa o vrut nevasta-mea. (i-am spus si motivul sa nu ma intrebe si el "De ce"

el- Stai un pic ! ....... si stau la telefon vreo 5 minute, ascultam nimic.

el- No... No zi acum.

eu- Ce sa zic? Vreau sa cumpar spoilerul ala mai e valabil anuntul ?

el- Da

eu- acum va pun niste intrebari si imi raspundeti bine? el- bine. eu- este de volvo v40 an 1998 codul culorii 243-51 si arata ca in poze? nu e lovit/zgariat ?!

el- Da domne exact ce intrebi tu asa este Nuuuu, nu e lovit si nici zgariat.

eu- V40 1998 da? sa nu fie alt model de volvo.

el- Da domne da.

Trimit la om banii prin transfer bancar cu transport cu tot si imi apare spoilerul acasa dupa o luna. Ce comand si ce-mi vine ?!

post-6084-0-42979700-1380014093_thumb.jppost-6084-0-15262100-1380014097_thumb.jp

Am prins spoilerul de masina in holsuruburi si asa m-am dus sa faca revizia si am luat-o din prima :smile: Am umblat mai bine de jumatate de an cu spoilerul ala si la viteze mai mare de 120km/h incepea si fluiera. ( oricum nu mergeam tare ca imi era frica sa nu-l pierd. Deja iubeam culoarea spoilerului). Poate imi spuneti voi de pe ce model e spoilerul ca eu habar nu am. Nu am mai sunat inapoi la nea' Ghita ca iar ma intreba de ce sun cu numar ascuns. Intr-un final am inmatriculat masina cu spoilerul ala violet si am ajuns tot la 100€ sa-mi cumpar intardevar spoiler de v40 modelul meu si codul culorii la fel. Primele 2 poze sunt la o zi dupa revizie, a 3-a poza masina inmatriculata. post-6084-0-94356600-1380015199_thumb.jp Revin mai tarziu cu o poza cum arata in ziua de azi spoilerul. Cand imi iau cate o teapa, am eu o vorba. "Iar m-am intalnit cu Vladut Tepes si m-o tras" :smile:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar trebui sa-i trimiti omului o cutie frumos ambalata in care sa pui un :pottytrain5: :pottytrain5: :pottytrain5: cu o pocnitoare, iar cand va deschide cutia sa-i sara pe fata! Daca mai vrei idee, contact pe PM!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andu G fapta e consumata a trecut un an de atunci. Dar asa ar fi meritat sa-i fac. Oricum dupa ce mi-am luat spoiler normal, cu aceasi culoare, am avut parte de marea satisfactie sa ma razbun. Am facut spoilerul ala bucati cu flexul, nici macar nu mi-a stat in cap sa-l vand. Mi-ar fi fost mie jena sa trimit asemena rebut cuiva. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Heim nenea era roman. Am zis sa fac un pic de economie sa nu cumpar din germania cu 100€, sa cumpar din romania cu 200Lei. (4tunning.ro) Dar pana la urma tot din germania am ajuns sa cumpar cu 100€ bineinteles nu nou, dar e culoarea masinii, cu tot cu bandoul ala gri, deci omul de pe ebay a fost corect. In schimb al nostru roman nu numai ca pe el il durea de ce il sun cu numar ascuns dar imi trimite si spoiler de Volvo alt model si alta culoare. Tind sa cred ca spoilerul trimis de el e de volvo v40 dar an mai nou dupa 2000-2001. Pun o poza cu spoilerul care-l am acum de pe ebay.

Nu luati in seama ce e incercuit cu rosu, e doar opera lu' nevasta-mea, cu vreo 2-3 luni in urma.

post-6084-0-22954100-1380028571_thumb.jp

post-6084-0-13521500-1380028275_thumb.pn

Edited by i love VOLVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vrut sa cumpar filtru diesel original volvo la 45€ iar cand am citit cutia inauntru era mann. Mann costa in jur de 22€ asa ca am cumparat unul cu 12€. Se umple lumea de Țepari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se umple de tepari, se umple de cine nu vrea sa citeasca forumurile unde am explicat si eu si altii ca VOLVO nu fabrica piese :)

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun, e o fabrica sau mai multe care produc piese pentru volvo inclusiv ştanțat volvo pe piesele care sunt foarte bune de altfel. Dar imi vinde in cutie albastra pe care scrie volvo cu alb plus original teil scris mare, dar inauntru este mann. Iar acelasi filtru cumparat sub marca mann costa jumatate. Iar eu am cumparat marca vapor care costa jumatatea la mann. Deci pentru mine e clar Vlad Țepeş ca vând un produs scump doar ca scrie volvo pe cutie

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca ala de pe vapor la jumatate de pret fata de Mann care-i la jumatate de pret fata de Mann cu eticheta Volvo e mai scump de 2 ori decat ala din China cu eticheta de vapor.

Nu prea-i sanatos sa alergi totdeauna dupa "cel mai ieftin" are un pret si "ieftin" asta nu-I chiar asa.

Vezi ca era unul patit cu o bara spate pe care a vrut s-o ia la jumatate din Romania pe nevazute in loc sa plateasca 100 euroi in Gemania.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai inseamna ca si din carrefour cumperi doar margarina marca nr. 1, ca e mai ieftina, si te imbraci de la magazinele chinezesti, ca tot slapi sunt... nu ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca nu ati inteles ce vreau sa zic....

Adica de ce sa dau 45€ pe un filtru care este in cutie albastra cu volvo iar inauntru este mann, cand pot sa cumpar mann cu 22€. Cutia e facuta pentru prostii ca si mine care cred ca daca scrie volvo pe cutie vine din Suedia si e top number 1. No, ati inteles unde vreau sa ajung? E ceva de genu' hai sa prostim lumea ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
;) Cam asa ceva... Dar e valabil pentru toate marcile,nu doar pentru cutia albastra
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now