Sign in to follow this  
Followers 0
mxdady

Torque (Android)+ ELM327

7 posts in this topic

A incercat cineva aceasta combinatie?

Ajuta cu ceva la identificarea problemelor sau doar arata niste parametrii de baza (ma intereseaza pe volvo)? reseteaza erori (ELM327)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti reseta erori de la motor, atat. Iti arata doar cativa parametrii, turatie, consum, avans, temperaturi diverse, si alte artificii. E o jucarie pt cei pasionati, nu e o unealta. Daca vrea cineva cu imprumut prostioara de se infige in OBD2 si transmite prin BT pt smartfoane cu android, i-o dau cu placere. Am varianta mini, dar toate au aceeasi functionalitate, doar ca pe asta mica o pot pune acolo si pune si capacul la loc sub bord:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi poti spune te rog de unde ai cumparat varianta mini?

Nu sunt din Bucuresti si e interesanta "jucaria". Banuiesc ca merge la mai multe masini, nu doar pe Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De pe ebay e si a mea, dar eu am fost mai viclean, am povestit unui prieten ce faina si interesanta e jucaria, si-a cumparat-o el, a stat 3 sapt dupa ea, si in 2 zile s-a plictisit de ea, si am luat-o de la el. Eu n-am mai folosit-o din prima zi. Nu am erori si nu e chiar atat de interesant sa stiu ce temperatura are aerul admis.

E universala, merge pe orice masina cu obd2

Edited by Alex44

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nu uitam sa mentionam ca viteza cu care transmite datele nu e chiar misto,, astfel ca nici vorba de boost real-time sau alti parametri, cel putin cu elm-urile de 30 - 90 de ron cu cipuri clonate.

Restul parametrilor sunt ok.

Sent from my BlackBerry using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

La boost asa este, nu e chiar in timp real dar nu e nici de aruncat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0