onezero

onezero's voLOWvo

580 posts in this topic

@Onezero, nu ai ce bec sa schimbi pt ca sunt leduri si sunt dincolo de folie, deci pt a ajunge la leduri trebuie sa extragi placa nu butoanele.

@Paul, nu prea ai cum sa versi cafea pe CCM, numai sa te chinui si poate iti iese din 3 incercari . :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Paul, nu prea ai cum sa versi cafea pe CCM, numai sa te chinui si poate iti iese din 3 incercari . :P

Ai fi uimit Bogdane :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai uni din voi spargeti si ICM-ul cand puneti frana iar in acest caz zic pas .

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vita_fresh, imi place ca suntem pe aceasi frecventa :D mai bine te gandesti la eventuale posibile incidente decat sa le patesti:))

@Roskat, am ras cu lacrimi :smile:))

@bogdan g, normal ca am extras placa, mainainte am primit ledurile

post-6070-0-42303700-1390383968_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul sunt din aia care le-a reusit pe amandoua.

Onezero-spor la treaba.Asteptam poze cu finalul!

Sent from SGS3 on Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

crede-ma Vita_Fresh, si eu sunt nerabdator ! mainainte am ajuns de la cursuri si ma duc sa spal interiorul masinii, plafonul, sa dau scaunele cu solutie[crema] de piele, sa spal ornamentele si ce mai este de facut ca atunci cand sunt gata cu toate astea, sa pot monta linistit waterfalul, comutatorul de lumini[sper ca asa i se zice] si consola centrala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce culoare ai folosit pt iluminarea CCM-ului ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt curios cum o sa arate ... ai schimbat si iluminarea bordului ?

Daca tot stii spunene si noua...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tot ce se lumineste la el va fi ALB ! am precizat si mai sus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

laudabila ambitia ta de a face masina sa fie diferita de celelalte surate!

singurul lucru pe care nu il inteleg in treaba cu estetica,eu fiind mai conservator de felul meu, este repozitionarea claxoanelo, pentru ca oricum sunt acoperite permanent si aici ar mai fi si o chestiune de functionare s-ar putea sa se auda putin mai estompat si nu in ultimul rand , daca nu esti sigur si nu ai testat cumva, sa intre si apa prin ele astfel incat sa se arda.

am vazut pe la alte marci cum schimbau claxoane pentru ca erau pozitionate prost din fabrica.

este doar o remarca asa ca nu o lua decat ca atare, pentru multe din celelalte stradanii ,am mai zis si o repet, laudabil efort.

Share this post


Link to post
Share on other sites

collyn, multumesc...repozitionarea claxoanelor este doar o treaba de estetica, nu ajuta la mai nimic. atata tot ca daca te uiti mai atent la grila din bara nu le vezi, si "poate" ajuta la mai mult airflow, ca nu are ce sa "blocheze", oricum, aerul e ca si apa, trece si printr-o crapatura :D. la claxoane nu are cum sa ajunga apa, pt. ca is pozitionate cu "capul" in jos si este protejat de bara si cauciucul de care este prins. si cum sta cu "capul" in jos, chiar daca ar intra picuri de apa, nu intra in claxon.

multumesc inca odata de compliment !

Share this post


Link to post
Share on other sites

laudabila ambitia ta de a face masina sa fie diferita de celelalte surate!

singurul lucru pe care nu il inteleg in treaba cu estetica,eu fiind mai conservator de felul meu, este repozitionarea claxoanelo, pentru ca oricum sunt acoperite permanent si aici ar mai fi si o chestiune de functionare s-ar putea sa se auda putin mai estompat si nu in ultimul rand , daca nu esti sigur si nu ai testat cumva, sa intre si apa prin ele astfel incat sa se arda.

am vazut pe la alte marci cum schimbau claxoane pentru ca erau pozitionate prost din fabrica.

este doar o remarca asa ca nu o lua decat ca atare, pentru multe din celelalte stradanii ,am mai zis si o repet, laudabil efort.

Si la P1 pana in anul 2008 au fost pozitionate prost claxoanele

Am avut eu problema si am facut DIY acum cativa ani

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a facut curat.

Va rog mentineti-va la topic.

Multumesc.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

un mic teaser.

post-6070-0-18264900-1391029091_thumb.jp

v-a trebuii sa schimb ledurile la 1 si 2 pt. ca nu s-au aprins si ledurile de la clima. pt. ca pe placa scria blue dar cand colo is verzi, daltonisti cred:))

post-6070-0-26769900-1391030131_thumb.jp

post-6070-0-73779700-1391030146_thumb.jp

post-6070-0-41493400-1391030158_thumb.jp

si mai multe poze cu butoanele in functiune

post-6070-0-00159100-1391031787_thumb.jp

post-6070-0-44413200-1391031802_thumb.jp

post-6070-0-85185300-1391031818_thumb.jp

Edited by onezero
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer foarte frumos felicitari arata foarte bine ...

Dar la ceasurile de bord inca nu ai lucrat sau nu ai poze ?

Doar intreb .

Daca tot stii spunene si noua...

Edited by Marian Sabou
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc ! urmeaza si restul...nu prea am timp in ultima vreme, am prea multe proiecte de facut si imi omoara cam 80% din timpul liber. urmeaza ceasurile din bord, comenzile de pe volan si butoanele unlock\lock.

se poate intreba linistit, se pot spune si pareri

Share this post


Link to post
Share on other sites

azi am dat jos capacele de pe retrovizoare si n-am rupt nici macar o clema, cum se zice pe aici ca daca dai jos capacul se rup clemele.. am dat jos motorasele si le-am curatat de mizeria care era pe acolo, le-am curatat cu unpic de WD40 si acuma merg ca noi. sper ca pe saptamana viitoare sa fiu gata cu restul modificarilor :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leai dat ca si ala de pe youtube la care ne uitasem noi ceva vreme in urma ? Omu cutit ?

Daca tot stii spunene si noua...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu, total diferit si n-am avut nici o zgarietura. la urmatoarea intalnire o sa-ti arat daca vrei, ii foarte simplu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil o. Sa trebuiasca sa schimb senzorul de temperatura exterioara si e in oglinda stanga acum vad ca sia revenit merge ok , e sesiune si nu prea am avut timp. Sa ma ocup de masina dar urmatoarea data cand se defecteaza o sa il schimb...

Daca tot stii spunene si noua...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai ceva timp :)) dar acum ai cu ce sa te ocupi ai facut si comenzile de pe volan. . ?

Daca tot stii spunene si noua...

Share this post


Link to post
Share on other sites

toate pe rand le fac Marian. nu prea am timp si ii enervant ca ma apuc de ceva si nu am timp sa-l termin si atunci cand am o pauza scurta, repede ma duc desfac, si-l las asa pana seara si seara lucru pana tarziu. maine dupa ce termin ceasurile, vreau sa dau jos comenzile de pe volan si sa le fac si pe alea..

Share this post


Link to post
Share on other sites

dupa multe ore de "frecat"

post-6070-0-15486900-1391256519_thumb.jp

post-6070-0-00448000-1391256534_thumb.jp

post-6070-0-28311300-1391256549_thumb.jp

rezultatul final:

post-6070-0-91084900-1391256564_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puteai sa o tii invers :D gj

Daca tot stii spunene si noua...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now