DannyBoy

Volvo 440 Glt 1993

4 posts in this topic

Caut si eu un far+semnalizare stanga fata,am cautat tot orasul si nu am gasit decat pentru modelul 1996. Am cautat si in tara dar masinile astea sunt greu de gasit iar multe dezmembrari nu au site-uri ,farurile noi sunt la preturi exagerat de mari de la 200 de euro in sus.Am un far de volvo 440,1996,il dau la schimb cu unul din '93 + o dif din partea mea dak are cineva.

Multumesc anticipat si astept raspunsuri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anul de fabricatie e cum nu se poate mai dificil. Se potriveste doar de la modele '92-'93.

Ai grija, sa nu mai cumperi un far de pomana.

Pune poze detaliate cu ce vrei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Partea nasoala e k am luat deja un far care nu se potriveste :)

Am sa pun cat de curand niste poze,k acum masina e in reparatii,imi trebuie farul sau sticla de la far+semnalizarea.

La dezmembrari nu prea am noroc....:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am uitat pe ebay si am gasit ceva dar cu anul fabricatiei e dezastru. 1988 pana in '92.... '92 - '93... '93 - '96 ....'92 - '96 etc. Semnalizarea separata de far si anul '93 scria ceva de model facelift 440. Farul ar fi cam 50-60€ si semnalizarea 15-20€ Cum a zis si Adi2727 daca pentru tine se potrivesc doar '92-'93 atunci era un far care scria doar modelul 92-93 facelift la 40€ folosit nu nou. Far nou, nu am gasit nimic

In concluzie, incearca pe ebay daca la dezmembrari se gasesc atat de greu

Edited by i love VOLVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now