nionut76

Tunning nereusit

46 posts in this topic

De gustibus. Mie imi place exteriorul. Interiorul nu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are filtru ANTIPARTICULE :hello2: :hello2: :hello2:

Nu inteleg ce anume ar putea costa 6000 euro la tuningul exterior si nici cei 3000 de euro de la interior nu prea se justifica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cu bani pe care-i cere poti cumpara doua C30-uri.Cine oare o fi nebun sa-i dea 15000 mii euro pe ea? :dontknow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina asta, cu exact aceleasi poze, era la vanzare pe ebay Italia prin noiembrei 2012.

Imi amintesc de body kitul asta deoarece s-a discutat despre el pe alt forum ( sper sa nu fiu banat din nou de MODERATOR pentru ca nu este un forum din Romania)

Atasez si o parte din discutie:

"This car is from Italy, and it's a custom made body kit - The original front bumper is combined with a Subaru Impresa bumper ; - The rear is combined with BMW 3; - The skirts are combined with a Ford Focus...."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un fel de kit struto camila. Mie sincer nu-mi place. Ma uitam azi la anunturi si am gasit masina asta in anunturi. M-a zgariat la ochi. Despre pret... Doar un necunoscator ar da banii respectivi. Motorizarea e ok dar kitul si interiorul strica tot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La exterior e foarte ok....mai putin capota!! In rest arata bine. Pretul...e mult prea mare. La aceiasi bani....iei un s80 de moare capra lu' vecinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici macar 1500 nu merita!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum da zapada si iese cu ea la curatat si dezapezit drumuri :D :D :D!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

6000 de euro pe ceva ce nici macar nu e design gandit de la 0 ? Ma indoiesc ! + ca arata ca dracu'

Cu banii aia luai Heico si mai ramaneai cu mult.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce diferente.... Evacuare Heico, altceva parca yhytydez.jpgu7y5yvub.jpgajyhubut.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

C30 Heico arata foarte bine. Ala alb ... pas!

:slap:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

C30-ul alb este sau era la brasov cu numere de italia. bagau baietii forja in el . L-am reperat la o spalatorie auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu înţeleg de ce e mai nereuşit "tiuning"-ul ăsta decât ăsta:

Edited by HEIMÐALLR
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nu înţeleg de ce e mai nereuşit "tiuning"-ul ăsta decât ăsta:

Ai perfecta dreptate :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nu are legatura cu subiectul dar era frumos sa fi scos varianta asta de c30 :) Arata bine si v40-ul dar si asta ar fi fost interesant 5y4ezy8y.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt de parere ca , cui ii plac ciocatele, camasile albe, blugii albi si nu in ultimul rand muzica la maxim cu geamurile jos , poate sa isi cumpere C30-ul ala .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si inca o varianta de Heico. Nu stiu dar este o diferenta de la cer la pamant intre cele 2 masini. 6000 euro bagati in tunningul exterior?

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Legat de Heico am si eu o lista cu ce-mi doream de la ei si ajungeam la suma de 6500euro fara sa ma ating de exterior sau interior

- soft = 1650 euro

- intercooler = 820 euro

- filtru sport = 97 euro

- evacuare sport = 970 euro

- arcuri sport = 330 euro

- jante 19" = 650-950 euro / bucata (minim 2600euro)

2. Maisna galbena Heico este 26000 euro (le-am cerut eu oferta)

3. Eu apreciez efortul celor ce au modificat C30 alb (de Italia); exteriorul imi place

Edited by VictorGheorghe
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ionut, ai idee cat costa o fata de usa facuta la comanda? Minim 100E in RO iar in Italia probabil mult mai mult, in plus in functie de ce difuzoare are poti ajunge usor la 3000E .

Mie imi place cum arata masina la exterior mai putin capota, parca acolo e prea mult .

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Ionut, ai idee cat costa o fata de usa facuta la comanda? Minim 100E in RO iar in Italia probabil mult mai mult, in plus in functie de ce difuzoare are poti ajunge usor la 3000E .

Mie imi place cum arata masina la exterior mai putin capota, parca acolo e prea mult .

Nu e vb de cost, imi pare la cei 9000 euro per total ca ai fi putut sa faci masina sa arate mult mult mai bine. Nu inteleg dispunerea acelor difuzoare in usa fata. Mari si ca dimensiune si probabil si ca putere. Cu ce te ajuta sa nu poti da volumul la jumate ca iti sar geamurile la masina? Capota si bara fata a masinii imi par total nereusite. Pragurile si evacuarea spate sunt cat de cat mai normale. Imi pare rau ca nu am gasit o poza din profil sa vad cum sunt dispuse( cat de jos e botul, pragurile si bara spate), daca formeaza o linie continua a masinii ori am bara fata lipita de asfalt si restul sa fie ridicat. Am mai vazut tunning-uri in care se exagera cu bara fata restul ramanand destul de apropiat de forma originala a masinii si sincer arata cumplit. Vb unui coleg de mai sus, parca e un plug. Pe Victor stiu ca-l incanta tunning-ul si alte lucruri extreme dar daca daca ar fi sa aleaga si-ar lua oricare din modelele heico de mai sus ori acel T5 rosu la 19.900 euro supermodificat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca masina a participat la competitii de SQ sau DB Drag este normal sa arate asa.

Depinde ce cauti la o masina, daca vrei muzica tare si clara atunci asa arata fetele de usa, daca vrei sa intoarca lumea capul dupa tine clar pui spoilere si eleroane, unii intorc capul si admira iar altii rad de-i doare burta.

Unora le place look-ul OEM, altora le place Fast & Furious, daca un fan F&F vede masina de mai sus, sparge pusculita si pleaca acasa cu un C30 ca-n NFS .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate si mai rau

post-3416-0-42945900-1390544927_thumb.jp

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu, asta chiar doare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta cred ca l-a construit direct in portbagaj :laughing4:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Victor, mereu e loc de mai rau........din pacate .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now