Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest sn00P

Am nevoie urgenta de faruri volvo 440, 460

18 posts in this topic

Am nevoie urgenta de faruri volvo 440, 460 modelele fabricate pana in 1993

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Salut!  Anul trecut pe vremea asta cautam si eu acelasi lucru si am gasit foarte greu. Banuiesc ca vrei ceva mai ieftin, second, pentru ca noi se gasesc relativ usor dar sunt foarte scumpe. Eu am gasit pentru mine la un magazin de langa statia de metrou Mihai Bravu (950Ron ambele faruri cu semnale si ornamentele de sub) Din cate tin minte pentru modelul pana in 1993 am mai vazut la un centru de dezmembrari tot in zona aia. Incearca, si tu poate ai noroc!

                        Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, multumesc mult, am drum mai in fiecare zi pe acolo. O sa ma opresc sa ma informez mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Incearca la numarul asta de telefon 0723555003, este vorba de un parc de dezmembrari  la  intrarea in Buzau din directia Ploiesti daca mai retin eu bine. Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc, dar parca e prea departe, am mai gasit un parc de dezmembari chiar pe dn1 ininte de Tancabesti si am vazut asa din mers 4 sau 5 volvo aliniate unul langa altul. Sper sa gasesc ce ma intereseaza pe acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe langa aceste faruri mai am nevoie de o grila....cat cat m-ar costa una noua si una sh, nu conteaza daca e cromata sau necromata

Share this post


Link to post
Share on other sites

am gasit de curand un 460 din 95 (1721 aspirat, servo, ac, abs etc) pentru dezmembrat in braila, daca sunteti interesati de ceva piese... spuneti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca mai esti interesat iti vand eu farurile si masca de pe masina mea. Pretul este de 220 de euro fix pe toate astea dar platesti tu taxele de curier.

Ai aici poza cu fatza masinii. Farurile si masca sunt in stare perfecta.

fatzakn2.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze dar mi-am dat seama ca nu se merita sa dezmembrez masina pentru ca sunt prea rare si as ramane cu multe piese si ar dura o vesnicie sa scap de ele. Oricum contactul nu l-as fi dat. Doar elemente de caroserie. Imi pare rau inca o data ca v-am pus pe piste gresite :-[

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai are cineva info recente despre un far de volvo 460 gle din 94? ca original e tare scump... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca mai vrea careva faruri din astea, sa ma anunte.

Am mai multe perechi pentru seria 400 fara face-lift (pana in '94).

Le dau ieftin, de fapt prefer mai degraba un schimb cu piese pentru 440-u meu.

Ciau

Share this post


Link to post
Share on other sites

un pret pt o pereche. am 460 gle 1994 . piese la schimb nu am , imi pare rau . am foto pe forum daca vrei sa verifici daca se potrivesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se potrivesc, sorry. Ale tale sunt de facelift.

Farurile de care vreau sa ma despart, sunt pentru modelele fara facelift, pentru seria 400 pana in '94, adica din alea dreptunghiulare.

Daca se potriveau la tine, se potriveau si la mine, si nu le mai dadeam.  ::)

Bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca mai esti interesat iti vand eu farurile si masca de pe masina mea. Pretul este de 220 de euro fix pe toate astea dar platesti tu taxele de curier.

Ai aici poza cu fatza masinii. Farurile si masca sunt in stare perfecta.

fatzakn2.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites