Sign in to follow this  
Followers 0
gaby.volvo

Cutie de viteze?

6 posts in this topic

Salutare tuturor. Am o mica intrebare la cunoscatori. De ceva vreme a inceput sa faca figuri cutia de viteze si m-am hotarat sa o schimb. Am pe masina tot o cutie SH si nu se mai cunosc codurile...si nici nu stiu exact ce sa cumpar. vreau una exact de pe motor benzina de 1783 cmc 90 kw (dupa 2000 luna a-5a). Acum va intreb pe voi: imi poate spune cineva dupa codurile noii cutii daca e compatibila cu motorul meu? Codurile: Part Number: P30614181

Code: F5M42

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai exact, ce figuri face? Si ce masina ar putea avea nevoie de o a treia cutie de viteze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rog un moderator sa corecteze titlul. Multumesc.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

cutia originala a fost schimbata in urma unui accident si am pus-o pe asta care e acuma, care nu e de pe acelasi motor (ma refer la KW si CP). Si in plus curge si ulei pe la simiringuri...si vreau sa o schimb complet. deci...ma poate ajuta cineva cu informatia ceruta mai sus?

am gasit cutia cu codurile alea...si de aceea intreb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Gabi! De ce nu-l contactezi pe Cipilik, aici pe forum? Cu siguranta are o rezolvare pentru tine! ;-)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare. daca ma poate ajuta cu ce am cerut aici il voi intreba. multumesc pt sfat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0