Sign in to follow this  
Followers 0
Jhonny Hsd

Capota blocata volvo S40

6 posts in this topic

Salut, daca conectarea farurilor nu era deajunsa acum cand sa deschid capota am avut surpriza neplacuta ca declansatorul de sub bord nu face nimic sa deblocheze capota, am tras de nenumarate ori, chiar si cu patentul de sufa dar nimic, capota ramane blocata, iar partea interesanta e ca sufa nu cred ca e rupta ca nu se trage de tot inafara si acum nu stiu cum sa deschid capota fara sa stric grila.

Daca are cineva vreo idee sau a mai rezolvat o situatie de genu va rog sa ma ajutati.

P.S. Partea interesanta e ca in ziua aia imi cumparasem becuri pentru farurile noi si culmea acum ca nu se mai deschide capota :crybaby: .

P.S. Masina mea e un volvo s40 din 98.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca sa apese un prieten pe capota cat tragi tu de sufa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema asta o cam am si eu de cand am schimbat capota. Trag de clema nu se aude nimic dar dupa ce-mi infig degetele intre faruri si capota si apoi trag se deschide. Daca nu merge nici sa se apese si/sau sa traga cineva de capota in timp ce tu tragi de clema atunci e ceva de munca. Eu in cazul asta as da spoilerul jos sa am loc de desfasurare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incercat asta Midnight, nimic:( o sa incerc deacum varianta lui I love volvo

Incearca sa apese un prieten pe capota cat tragi tu de sufa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eventual cu un carlig gen umeras, s-ar putea incerca prin grila radiator sa ajungi la mecanism.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ales până la urmă să dau jos bara din față ca tot trebuie schimbată și vopsită și apoi voi lucra să-l declanșez pe dedesubt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0